Zimą o Babciach, Dziadkach, misiach i zwierzętach

Gorące serca rozgrzewają nas zimową porą. W styczniu obchodzimy bowiem urodziny znanego wszystkim przemiłego misia a także świętujemy Dzień Babci i Dziadka.
18 stycznia to Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Tego dnia opowiadaliśmy więc w naszych przedszkolach o żółciutkim Misiu o bardzo małym rozumku. Nie zabrakło też bajek o Stumilowym Lesie i przyjaciołach Kubusia. Nasze przedszkolaki w Schiller Park zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia w Puchatkowych opaskach. Bo “Razem – to nasze ulubione słowo” (A. A. Milne).
Po urodzinach przyszła pora na przygotowania do uroczystych obchodów Dnia Babci i Dziadka. Między śpiewaniem, recytowaniem i malowaniem laurek, były wspólne spacery i zabawy na śniegu, tak jak w Podróżnikach. Nasi podopieczni, którzy wzięli udział w konkursie na portret Babci i Dziadka, otrzymali upominki. Ze wspaniałych prac i zdjęć powstała niepowtarzalna galeria. Gratulujemy i dziękujemy!
A później przyszła pora na wielką uroczystość. W naszych skromnych prograch powitaliśmy dostojnych gości. Babunie i Dziadziusiowie z radością i wzruszeniem oglądali przedstawienia swoich wnucząt w Schiller Park oraz Northbrook. Urocze maluchy wyśpiewały im całą swoją dziecięcą miłość. Były wspólne tańce, zdjęcia i podarunki, a uściskom nie było końca. Podróżnicy i Misie w Schiller Park razem ze swoimi Babciami i Dziadkami zrobili też pamiątkowe projekty plastyczne. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałe świętowanie. Kochanym Babuniom i Dziaduniom życzymy wielu uśmiechów, zdrowia i słonecznych dni.
Warto też wspomnieć, że w styczniu, szczególnie podczas wielkich mrozów, pamiętamy o dokarmianiu zwierząt. Przedszkolaki w Schiller Park i Hanover Park robią karmniki i sypią ziarenka dla ptaków, a także szykują siano i pokarm dla pozostałych mieszkańców lasu. Brawo, maluchy!