W świecie dziecięcej literatury – i nie tylko

W marcu z utęsknieniem czekamy na ciepłe dni. Misie w Northbrook poznały niedawno znaczenie polskiego przysłowia “w marcu jak w garncu”. Przed nami trochę słońca, deszczu, mrozu i wiatru. Zanim więc wiosna na dobre się rozgości i przegoni zimowe chmury, my zaglądamy do książek i przenosimy się w pasjonujący świat baśni.

Misie w Schiller Park czytały między innymi o Kopciuszku i Czerwonym Kapturku. Podobnie jak Podróżnicy, mali podopieczni poznali też wiersze znanych i lubianych polskich poetów. W przedszkolu zorganizowano nawet pokaz bohaterów wierszy polskich twórców. W Wierszykowie pojawiło się wiele ciekawych postaci: Kaczka Dziwaczka, Pan Hilary, Słoń Trąbalski, strażak, smok, biedronka, kotki oraz zwierzęta z “Zoo” Jana Brzechwy. Każdy przedszkolak, który zaprezentował pomysłowe przebranie, otrzymał pamiątkową nagrodę. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w kostiumowej paradzie!

To jednak nie koniec literackich przygód. Na Wyspie w Schiller Park oraz w Northbrook pojawił się także prawdziwy specjalista od psot, czyli Kot Prot – w USA znany także jako Cat in the Hat. Kot opowiedział o amerykańskim pisarzu Dr. Seuss, przeczytał bajkę, zatańczył i pobawił się z dziećmi. Na pewno wróci za rok!

Odkrywcy w Schiller Park przez cały tydzień zapoznawali się z dziełami Dr. Seuss. Jednego dnia włożyli zabawne skarpetki niczym Fox in Socks,  innego próbowali zielonych jajek z szynką i ćwiczyli rymowanie. Wcześniej, uczniowie Kindergarten uczyli się o dwóch znanych amerykańskich prezydentach – George’u Washingtonie oraz Abrahamie Lincolnie a także poznawali symbole narodowe. Bystrzaki natomiast ćwiczą rozpoznawanie kształtów i poznają różne techniki malarskie.

Niebawem będzie zielono, a nasze maluchy szukać będą złotych monet irlandzkich leprekonów. Kilka dni później przywitamy kalendarzową wiosnę!