Śpiewamy hymn, czytamy polskie bajki a potem odkrywamy kosmos

11 listopada Polacy na całym świecie świętowali 100-lecie odzyskania przez ich Ojczyznę niepodległości. O tym ważnym wydarzeniu pamiętały także nasze przedszkolaki. Maluchy w Northbrook, ubrane na biało-czerwono, wspólnie wzięły udział w szkolnej paradzie. Dzieci zrobiły też polskie flagi i zaśpiewały hymn. Równie patriotycznie Dzień Niepodległości celebrowaliśmy w Schiller Park. Nasi podopieczni obejrzeli film o symbolach narodowych i odśpiewali “Mazurka Dąbrowskiego”. Misie złożyły nawet Polsce specjalne życzenia, przygotowując jej laurkę z serduszka.

Na co dzień na Wyspie Dzieci również kultywujemy polską kulturę, m.in. poprzez czytanie polskich książek. Naszą placówkę w Schiller Park odwiedziła niedawno mama Antosia, znana polonijna aktorka, pani Kinga Modjeska. Przygotowała dla nas wspaniałe widowisko. Najpierw opowiedziała nam o stroju krakowskim, a później nauczyła tańczyć krakowiaka. Następnie zabrała nas do swojego teatru na kukiełkowe przedstawienie o Smoku Wawelskim, w którym wszyscy wzięliśmy udział. Na szczęście Szewczykowi Dratewce udało się pokonać zielonego gada i obronić krakowski gród. Pięknie dziękujemy za dostarczenie nam tylu emocji. Była to dla nas niecodzienna lekcja, którą będziemy wspominać z uśmiechem.

Grupę Odkrywców rodzice odwiedzali przez cały tydzień, biorąc udział w akcji “Cała Polonia czyta dzieciom”. Uczniowie Kindergarten wysłuchali bajek po polsku i angielsku – o kosmosie, przyjaźni, wytrwałości, dorastaniu i byciu sobą. Słowa uznania i wdzięczności kierujemy w stronę Mamusi Julci, Mamusi Mai, Mamusi Nadii i Nelli oraz Mamusi i Tatusia Emilki. Dziękujemy za odwiedzenie naszej klasy i wprowadzenie nas w piękny świat literatury.

A co jeszcze robili Odkrywcy? Wybrali się w kosmos! Dzieci poznały planety układu słonecznego, dowiedziały się, dlaczego zmieniają się pory dnia i nocy oraz pory roku. Milusińscy rozmawiali też o pracy astronautów, zrobili eksperyment z rakietą, bawili się w księżycowym pyle, a na koniec układali własne gwiezdne konstelacje z paluszków i pianek marshmallows.

Przed nami kolejna podróż, tym razem w czasie. Przeniesiemy się do Plymouth Rock, gdzie powitają nas Pielgrzymi i Indianie.