O oddziale | Schiller Park

Nasze przedszkole jest jedną z pierwszych placówek Wyspy Dzieci, a obecnie mamy już 4 lokalizacje. Śmiało można powiedzieć, że nasze miejsce to korzenie Wyspy. Znajdujemy się w budynku przy Kościele.
  • estetyczne, kolorowe, przestrzenne i słoneczne sale zabaw. Wyposażyliśmy je między innymi w kąciki zabaw i nauczania, które są pomocne w przeprowadzeniu zajęć
  • w placówce znajduje się 7 sal lekcyjnych, a także sala lustrzana (w której prowadzone są zajęcia rytmiczne, taniec oraz sport), kuchnia wraz ze stołówką i biuro
  • nasze przedszkole dba o rozwój i zainteresowania dzieci. Wprowadziliśmy zajęcia rytmiczne w czasie zajęć klubu przedszkolaka. Mamy również wiele dodatkowych propozycji – kliknij tu, aby przeczytać więcej o zajęciach dodatkowych. Oczywiście rodzice i dzieci mogą znaleźć u nas pomoc psychologa oraz logopedy
  • przedszkole zatrudnia 17-stu nauczycieli, wszyscy posiadają kwalifikacje pedagogiczne. Nauczyciele prowadzą prace dydaktyczno – opiekuńczo – wychowawcze. Do placówki uczęszcza około 150 wychowanków.

Grupy

To najmłodsza grupa na Wyspie Dzieci. Nasi milusińscy spędzają dużo czasu na zabawie. Poznają otaczający ich świat i uczą się jak być „dzielnym przedszkolakiem”. Troskliwe nauczycielki Pani Edytka i Pani Marzenka dbają o ciepłą atmosferę, w której wszystkie dzieci czują się bezpiecznie. Misie codziennie nawiązują wiele nowych przyjaźni, a nawet miłości 😊.

Nasza grupa to Krasnale,
W przedszkolu bawimy się doskonale.
Panie Ewa i Marysia
Będą z nami tutaj dzisiaj.
Pomagają, uczą nas,
Na zabawie płynie czas.
Dzieci liczą, kolorują
W różne miejsca podróżują:
To na biegun, do Grenlandii,
To na obiad-do jadalni;
Rakietą w kosmos startują,
Z książką po bajkach „wędrują”.
I ty możesz też być z nami-
Do Krasnali zapraszamy!

Kto ty jesteś? – Smerf malutki.
Jaki znak twój?- Uśmiech śliczniutki.
Gdzie cię szukać?- Na „Wyspie Dzieci”,
U Pani Karolinki i Pana Piotra gdy skończę rok trzeci.
Co tam robisz?- Śpiewam, maluję,
Świat cały poznaję:
Literki, cyferki i dobre zwyczaje.
Wszyscy moi przyjaciele –
A jest ich tutaj bardzo wielu-
Chętnie do przedszkola uczęszczają
I z zadowoleniem przyznają, ,
Że czas za szybko płynie.

My jesteśmy Bystrzaki, hop sa sa, hop sa sa.
Na Wyspę Dzieci maszerujemy, raz i dwa, raz i dwa.
Na śniadanie mleko pijemy, gul, gul, gul, gul, gul, gul.
A po nim zęby myjemy, myjemy, szur, szur, szur, szur, szur, szur.
Tańczyć ładnie potrafimy, dana da, dana da.
Wiersz o kotku umiemy, miau, miau, miau, miau, miau, miau.
I o magicznych słowach nie zapominamy: proszę, dziękuję, przepraszam.
Takie to są z nas Bystrzaki.
Z paniami Asią, Beatką i Dorotką
W klasie się uczymy:
Śpiewać, tańczyć, recytować,
Trochę też rysować.
Litery i cyfry obce nam nie są –
Chętnie się uczymy
I świat poznajemy.

Podróżnicy to my – grupa uroczych czterolatków. Wszystko u nas jest intrygujące: dzieci- inteligentne i żywiołowe, Panie Sylwia i Ania nad wyraz troskliwe i kreatywne oraz piękna, barwnie udekorowana sala, w której co dzień odbywamy ciekawe podróże… Niedawno wyruszyliśmy na podbój Kosmosu, poznaliśmy tajemny język i nieziemskie zwyczaje Ufoludków. Wcześniej w Krainie Wiecznego Lodu uczyliśmy się tańca pingwinów. Ostatnio wróciliśmy do naszych domów, by przypomnieć sobie obowiązujące w nich zasady higieny. Wróżka Zębuszka i dzielny Pan Dentysta pomogli nam ustalić właściwy jadłospis i znaleźć odpowiedź na pytanie: „Dlaczego dzieci „bolą ząbki na gołąbki” a nie na „waniliowe lody dla ochłody” ?

Poszukiwacze to grupa czteroletnich, wszędobylskich, ciekawych świata i jego tajemnic dzieci.
Nasi wychowankowie mają wyobraźnię bez granic. Uwielbiają zadawać pytania i razem z paniami Izą i Kasia niezłomnie uczestniczyć w procesie poszukiwania odpowiedzi. Jeśli tylko mają chwilkę wytchnienia, wśród wielu intrygujących aktywności, relaksują się przy słuchaniu opowiadań, rysowaniu, malowaniu oraz tworzeniu niecodziennych dzieł sztuki, nadając rzeczom, z pozoru nieprzydatnym, drugie życie. Jest to grupa w które w pierwszej połowie roku szkolnego zajęcia odbywają się 1/2 na 1/2 w języku polskim i angielskim, natomiast w drugiej połowie roku szkolnego przeważa już język angielski.

Poszukiwacze is a group of four-year old always-on-the-go, curious children.
Our pupils’ imagination knows no boundaries. They love to ask questions and participate as a whole class in a long search for answers. To catch a quick breath from the plethora of intriguing activities, they relax by listening to stories, drawing, painting

Odkrywcy to najstarsza grupa wiekowa na Wyspie Dzieci. Nasi kochani Odkrywcy są kreatywni i entuzjastycznie nastawieni do nauki. Uwielbiają przeprowadzać długie rozmowy (w tym z Paniami Sylwią i Sarą) oraz rozwiązywać nowe problemy i zadania. Coraz częściej zadają zaskakujące pytania, które wskazują na analityczny tok myślenia. Ich umiejętności językowe rozwijają się w zaskakującym tempie, a ich najnowszymi osiągnięciami naukowymi są umiejętności czytania i pisania w języku angielskim. Way to go ODKRYWCY!

Zajęcia dodatkowe

Rytmika

Zajęcia rytmiczne są prowadzone bezpłatnie w czasie Klubu przedszkolaka (z wyjątkiem grupy Odkrywców). WTOREK:9:40am – 

Taniec

TEATR TAŃCA Marzeny Pol Na zajęciach tancerze uczą się etiud tanecznych, impresji i improwizacji ruchowej, 

Sport

Zajęcia sportowe w naszym przedszkolu w Schiller Park prowadzone są przez Pana Piotra. Odbywają się 

Pianino

Zajęcia indywidualne prowadzone przez Panią Izabelę Żurawską. Nauka gry na pianinie ma ogromny wpływ na