Pianino

River Grove

Zajęcia indywidualne prowadzone przez Panią Joannę Szepelawy, Dorotę Wojnarowicz oraz Paulinę Filipek.

Opłata za zajęcia 30-minutowe: $30, 45 – minutowe :$45.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biurem przedszkola 847.260.5299

Jak gra na pianinie wpływa na rozwój dziecka?

Nauka gry na pianinie ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Zastanawiasz się, dlaczego? Bo gra na instrumentach klawiszowych nie jest wcale łatwa. W odróżnieniu od innych (np. fletu czy gitary), pianino angażuje wszystkie zmysły oraz w jednakowym stopniu stymuluje rozwój prawej i lewej półkuli mózgu. Dzięki temu maluch potrafi zsynchronizować ich pracę, co bywa trudne nawet dla nastolatków.

Dzięki systematycznym lekcjom nauki gry na pianinie, maluch w późniejszych latach nie ma żadnego problemu z prawidłowym wnioskowaniem, myśleniem analitycznym, co owocuje również dobrymi wynikami w szkole (szczególnie z przedmiotów ścisłych). Jeżeli twoje dziecko jest z natury bardzo wrażliwe lub wybuchowe, taka forma spędzania czasu pomoże okiełznać jego trudne cechy charakteru. Podsumowując zatem, poza stymulowaniem rozwoju psychofizycznego (również usprawnia koordynację manualną), nauka gry na pianinie pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości i ukształtuje jego wrażliwość estetyczną.

Organizujemy dwa razy w roku koncerty pianistyczne ( w grudniu oraz w maju) na których nasi młodzi pianisci mogą zaprezentować swoje umiejętności.