W ramach National Children’s Dental Health Month do naszych przedszkoli zawitali specjalni goście – dentyści i higieniści, którzy opowiadali dzieciom o zdrowych ząbkach.

20180226_111550W Northbrook o higienie jamy ustnej mówiły Pani doktor Joanna Tylman oraz Pani Magdalena Sas z gabinetu Dental Art Clinic. Zorganizowały one profilaktyczną prelekcję na temat zdrowych zębów. Pani Magdalena mówiła jak wygląda wizyta w gabinecie i co się dzieje na fotelu. Zaprezentowała jak wyglądają stomatolodzy i co robią podczas takiego spotkania. Dzieci mogły obejrzeć modele uzębienia i zapoznać się z niektórymi przyrządami wykorzystywanymi w gabinecie. Obejrzały także film edukacyjny na ten temat. Misie w Northbrook zrobiły na tę okoliczność piękne prace – malowały i wyklejały ząbki, ćwicząc przy tym swoje paluszki.20180301_101826

Misie w Schiller Park także opowiadały o zdrowych ząbkach. Podróżnicy wspólnie zastanawiali się nawet co należy spożywać, a przed czym się ustrzegać, by nie mieć ubytków. Dzieci przyniosły nawet z domku pasty, kubki i szczotki,  by pokazać, jak wspaniale potrafią umyć zęby. Przedszkolaki w Schiller Park odwiedziła higienistka Pani Katarzyna Popko z gabinetu Dr. Colletti w Lombard. Opowiadała o higienie jamy ustnej i odpowiednim myciu uzębienia. Pokazała także ciekwe modele zębów a na zakończenie spotkania wręczyła wszystkim drobne upominki.

20180226_104109_resizedMiłych gości nie zabrakło także w Hanover Park. Panie Olga Borzym i Paulina Skoczylas z gabinetu Polder Family Dental przedstawiły pracę higiniesty i stomatologa. Zaprezentowały też jak należy myć ząbki i wszystkim maluchom rozdały szczoteczki.

Serdecznie dziękujemy wyżej wymienionym Paniom za odwiedzenie naszych placówek. Spotkania z Wami były ważnymi i ciekawymi wydarzeniami. Nasze przedszkolaki obiecują, że będą dbać o higienę jamy ustnej, kontrolować stan uzębienia i zapobiegać próchnicy.