O nas

Wyspa Dzieci

Robinson Crusoe, jeden z moich ulubionych bohaterów literackich, lądując na bezludnej wyspie potrafił stworzyć sobie odpowiednie warunki do bezpiecznego życia.  Zbudował  wygodne, odgradzające go od wszelkich niebezpieczeństw schronienie, przygotował poletko uprawne, hodował zwierzęta i nawet lepił garnki.

To Crusoe poddał mi pomysł na stworzeniie mojej wyspy. Wyspy, na której dzieci – tak jak i on – mogłyby znaleźć nie tylko dobrą opiekę, ale i optymalne warunki do prawidłowego rozwoju.  I tak, pierwsza Wyspa Dzieci powstała w Bochni, następna  w Krakowie, a od roku 2008 Wyspa Dzieci  otworzyła swe podwoje dla milusińskich z Chicago i okolic.
Głównym celem naszej działalności jest przede wszystkim rozwijanie i kształcenie wrażliwości i indywidualności naszych uczniów, pobudzanie ich twórczego myślenia, kreatywności oraz asertywności poprzez zabawę i ciekawie zaplanowane zajęcia edukacyjne prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę specjalistów.
W gronie naszych pracowników są nauczyciele nauczania początkowego, logopeda, psycholog i instruktor tańca.
Wszystkie placówki Wyspy Dzieci są urządzone wyłącznie pod kątem stymulowania prawidłowego rozwoju naszych małych podopiecznych.  W naszej ofercie, między innymi, proponujemy zajęcia artystyczno-teatralne, warsztaty literackie, ćwiczenia językowe, zajęcia matematyczne i klub przedszkolaka dla dzieci w różnym wieku
i o zróżnicowanych możliwościach rozwojowych.
Najważniejszym dla nas jest szczęście, uśmiech i dobro dziecka i staramy się, aby nasi podopieczni, wzorem Robinsona Crusoe, znaleźli tu nie tylko optymalne warunki do rozwoju i bezpieczeństwo, ale także radość.  Wyspa Dzieci wciąż rośnie…  Zapraszamy!
Monika Nawrot

 

Wyspa Dzieci w piosence

Wyspa Dzieci w Polvision

Kliknij i zobacz