Z misiem i na śniegu w oczekiwaniu na Mikołaja

Oficjalnie wkroczyliśmy w gorący okres świątecznych przygotowań. W naszych przedszkolach słychać kolędy i zimowe wierszyki, dzieci bawią się w śniegu, malują czapki, robią bałwanki i zaczynają świątecznie dekorować swoje sale.

Pod koniec listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Nasi podopieczni w Schiller Park opowiadali nam o swoich pluszakach a także czytali bajki o… misiach! Najmłodsze przedszkolaki próbowały nawet misiowego przysmaku – miodu. Podróżnicy liczyli i malowali, używając przytulanek do matematycznych gier. Grupę tę odwiedzili także rodzice, którzy czytali milusińskim bajki – za co pięknie dziękujemy.

A gdy tylko pojawił się za oknem pierwszy śnieg – wszyscy chcieliśmy się nim nacieszyć. Bystrzaki, Podróżnicy i Misie spacer zamienili na śnieżne swawole – lepienie bałwanów i śnieżek oraz robienie aniołków. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej zimowej przygody w białym puchu!

Niebawem Mikołajki, po nich jasełka i wigilijne spotkania, konkurs na choinkowe ozdoby i wreszcie sylwestrowa zabawa. Na razie pilnie przygotowujemy się do tych wydarzeń. Podróżnicy  wysłali właśnie listy do Mikołaja!

Grudzień jest pełen wrażeń!