Wiosennie, o zdrowiu i koniczynach

Marzec zaczynamy zimą, a kończymy zupełnie na zielono. I tak też jest w naszych przedszkolach.

Przygotowując się do rozpoczęcia sezonu wiosennego, rozmawialiśmy w Schiller Park o zdrowiu. Bystrzaki, pamiętając o zachowaniu odpowiedniej diety, próbowały pysznych warzyw i owoców. Smakowicie było także u Podróżników, którzy uczyli się również jak zapobiegać chorobom, m.in. poprzez częste mycie rąk. Nawet Misie kosztowały kanapek z pomidorami, ogórkami i rzodkiewkami. Do tego malowały marchewki i nazywały różne warzywa.

Tuż przed Dniem Św. Patryka, do dzieci przyszedł irlandzki skrzat, Leprechaun, który opowiadał o swojej pracy i… garnuszku złota schowanym na końcu tęczu. Zatańczył z dziećmi, wyczyścił buty, rozdał upominki (w postaci złotych i zielonych monet – na szczęście!) i pożyczył powodzenia we wszystkich przedsięwzięciach.

Po wizycie zielonego krasnala, przyszła pora na powitanie długo oczekiwanej Wiosny. Ta piękna Pani odwiedziła każdą grupę. Przeczytała wiersze, pokazała rośliny, rozdała upominki i zadała  kilka zagadek przyrodniczych. Oczywiście nie zabrakło wspólnego tańca oraz dyskusji na temat zabaw na świeżym powietrzu. Wiosno, jak dobrze, że już jesteś!

Aby powitać nową porę roku, Odkrywcy przygotowali tęcze i kolorowe kwiaty. Sprawdzali też, co uda im się zdmuchnąć i jak można “złapać” wiatr. Misie natomiast tańczyły po parasolami.

A na zakończenie wspomnijmy jeszcze o ciepłych pieleszach. W lutym w przedszkolu w Schiller Park odbył się Dzień Pidżamowy. Nasi mali uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje nocne stroje. Potem wysłuchali bajki i wspólnie odpoczywali, wtuleni w misie i kocyki.