W zieleni łąka majowa…

… gdzieś w trawie świerszczyk się schował. I dziś opowie nam o tym, co wydarzyło się w maju na Wyspie Dzieci w Schiller Park.

Na początku miesiąca czterolatki oraz pięciolatki wybrały się na pierwszą w tym roku kalendarzowym wycieczkę. Obejrzały spektakl pt. “Księga Dżungli” przygotowany przez Alpha-Bet Soup Productions. Nasi podopieczni poznali historię Mowgli’ego, zaprzyjaźnili się z misiem Baloo, wysłuchali mądrych rad Bagheery i przepędzili tygrysa Sher-Khana.

To jednak nie koniec teatralnych przygód. W amerykański Dzień Mamy baletnice Teatru Tańca Marzeny Pol przygotowały wspaniały występ. VII Taneczne Prezentacje pełne były uroku, barwnych strojów, niezapomnianych choreografii. Młodzi artyści rozbawili publiczność nowymi aranżacjami znanych i lubianych bajek. Na koniec wszystkie grupy taneczne wystąpiły w “Walcu Kwiatów” Piotra Czajkowskiego, zaczarowując zebranych i przenosząc ich na kwiecistą łąkę. Serdecznie gratulujemy młodym tancerkom a także wspaniałej i jedynej sprawczyni całego wydarzenia- Pani Marzenie Pol. Już nie możemy się doczekać kolejnego show! Za piękne zdjęcia dziękujemy natomiast p. Agnieszce. Są one do nabycia w biurze w Schiller Park.

W drugiej połowie maja nasze skromne progi odwiedzili najmilsi goście. Wszystkie grupy przygotowały wzruszające programy słowno – muzyczne – oczywiście z okazji Dnia Mamusi. Maluchy śpiewały o tym, jak kochają swoje Mamy, złożyły im piękne życzenia, z uśmiechem wyrecytowały wiersze i przygotowały niespodzianki. Bystrzaki przebrały się nawet za postaci z bajek! Po występach – całusom i uściskom nie było końca. Mamusie nasze najdroższe – dziękujemy Wam za to, że jesteście nasze i codziennie pokazujecie nam czym jest miłość. Życzymy Wam samych pięknych lat!

Na zakończenie kilka słów o pracowitych Misiaczkach. W minionym miesiącu sadziły kwiatki, przygotowały upominki dla swoich mam, poznały różne zwierzęta domowe, układały puzzle i klocki, malowały kredą. Przy tym oczywiście świetnie się bawiły!

Podróżnicy także uczyli się niedawno o domowych zwierzętach. Zrobili piękne żółwie, poznali różne rasy psów i bawili się w kotki.

Przed nami oficjalne zakończenie roku szkolnego i graduacja Kindergarten. O tym jednak już niebawem.