“Idzie łąką, idzie polem/ Pod złocistym parasolem./ Gdy go zamknie – słońce świeci./ Gdy otworzy – pada deszcz./ Kto to taki? Czy już wiecie?/ Tak, to właśnie jesień jest!” (T. Śliwiak)

42518850_244309919579703_5736373065160327168_n Pod koniec wrzesień pojawiła się w naszych przedszkolach uśmiechnięta Pani Jesień (Algonquin/ Northbrook/ Schiller Park). Opowiadała maluchom o zmianach w przyrodzie, hibernacji zwierząt i spadających z drzew liściach. Zaśpiewała o deszczyku, przeczytała wierszyki o leśnych mieszkańcach i z radością pokazała naszym milusińskim swoje skarby. W koszu przyniosła bowiem owoce i warzywa, a także kasztany i żołędzie. Każdy przedszkolak otrzymał nawet w podarunku czerwone jabłuszko.20180924_122826

Milusińscy przez cały tydzień rozmawiali o nowej porze roku. Misie i Smerfy w Schiller Park wyklejały kolorowe liście, robiły żółto-czerwono-zielone drzewa i wieńce. Równie jesienne było u Misiów w Northbrook. Dzieci poznawały kolory, segregując różne przedmioty i robiąc piękne prace plastyczne.

IMG_3626Poszukiwacze w Schiller Park rozmawiali natomiast o jabłkach. Urządzili specjalny Apple Day, w ramach którego próbowali różnego koloru owoców. Zielone jabłka okazały się kwaśne, a czerwone słodkie. Na koniec tygodnia uczniowie Pre-K kosztowali też pysznych donuts, gdyż mówili o literce “D”. Odkrywcy w Schiller Park poznawali natomiast swoje zmysły. Mali uczniowie słuchali różnych odgłosów, próbowali rzeczy słonych, słodkich, kwaśnych i gorzkich, a także dotykali różnego rodzaju przedmiotów. Dzielili również zapachy na te bardziej i mniej przyjemne oraz czytali książeczkę “Brown bear, brown bear, what do you see?”13

A Wyspę w Hanover Park odwiedzili policjanci. Umundurowani stróże prawa opowiadali o swojej ważnej pracy, bezpieczeństwie na drodze i w szkole oraz przestrzeganiu zasad. Pokazywali dzieciom swój radiowóz i tłumaczyli jakie urządzenia pomagają im w wykonywaniu obowiązków. Maluchy mogły zrobić pamiątkowe zdjęcie za kierownicą policyjnego wozu. Ach, co za frajda! Serdecznie dziękujemy za tę niezapomnianą lekcję.