Pan listopad gra na basie dylu, dylu, bum!

Pan listopad obfitował w wiele atrakcji. W tym miesiącu celebrowaliśmy Święto Odzyskania Niepodległości, świętowaliśmy razem z pluszowym misiem jego urodziny, rozmawialiśmy o jesiennej pogodzie, pomagaliśmy zwierzątkom dobrze przygotować się do zimy, wspólnie muzykowaliśmy oraz dziękowaliśmy za wszystko co mamy celebrując Święto Dziękczynienia.

Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem – śpiewali nasi milusińscy. Mimo, że mieszkamy tysiące kilometrów od naszej kochanej Polski, przedszkolaki na Wyspie Dzieci mają okazję poznać swoją ojczyznę, jej symbole narodowe. Doskonałą okazją do tego było celebrowanie 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.  W Northbrook i Algonquin dzieci razem ze swoimi Paniami przygotowały wspaniałą akademię, gdzie maluchy miały okazję ubrać biało- czerwone stroje i posłuchać Hymnu Polski, dzieci robiły także prace plastyczne, a wszystko w tym dniu było tylko białe i czerwone!

Często jesień jest czasem nostalgii i melancholii … ale nie na Wyspie Dzieci!         W tym miesiącu przedszkolaki razem ze swoimi paniami umilały sobie czas podczas jesiennego muzykowania. Bystrzaki w Northbrook razem z panem listopadem grały na instrumentach, uczyły się zapisywać nutki, a podczas jesiennych spacerów słuchały jesiennego szumu wiatru. O jesiennej pogodzie uczyły się Misie w Algonquin. Podczas codziennych spacerów obserwowały zmiany w przyrodzie, słuchały szumu wietrzyku, odgłosu szumiących liści. Dni są coraz krótsze i chłodniejsze, drzewa zrzucają liście, a zwierzęta szukają pożywienia na zimę. Misie i Krasnale w Algonquin postanowiły pomóc przetrwać  zwierzętom zimę budując karmniki, zaścielająć gawrę dla misia i szykując dziuplę dla wiewiórki.

W listopadzie obchodziliśmy także święto najlepszego przyjaciela, każdego malucha, niezastąpionej przytulanki przy zasypianiu  – Dzień Pluszowego Misia. Grupa Misi nawet napisała specjalny wierszyk dla swojego patrona “Miś pluszowy – mój przyjaciel, zawsze blisko przy mnie jest. Czy się śmieje, czy też płaczę, on przytulać lubi się!” Maluchy wykleiły olbrzymiego misia, tańczyły z misiem w kółeczku, a na prezent poderowały mu piękne kolorowanki z wizerunkiem misia!

W listopadzie obchodziliśmy także jedno z najbardziej popularnych świąt w Stanach Zjednoczonych- Święto Dziękczynienia. Jest to dzień w którym mamy okazję podziękować za wszystko co mamy. Grupa Odkrywców w Algonquin przygotowała przedstawienie dzięki któremu mogliśmy poznać historię tego święta. Następnie  dzieci ubrane w stroje Indian i Pielgrzymów zjadły uroczysty obiad, wcześniej dziękując za wszystko co mają – w tym za – WYSPĘ DZIECI!  Dziękujemy!!!