O krainie gadów i stu dniach szkoły

   Wielki polarny wir, czyli polar vortex, nareszcie za nami– a z nim mroźny styczeń. Luty w Schiller Park powitaliśmy świętując Setny Dzień Nauki i odwiedzając interesującą, choć niebezpieczną, krainę dinozaurów.
Nasze anglojęzyczne grupy, czyli Pre-K (Poszukiwacze) oraz Kindergarten (Odkrywcy), od września liczyły każdy dzień szkoły. W piątek, 1 lutego, mali uczniowie dopięli setki. Z tej okazji odbyło się małe przyjęcie. Dzieci pokazały sowim młodszym kolegom i koleżankom jak liczyć do 100, nie tylko pojedynczno, ale także co 5 i co 10. Poszukiwacze zrobili pyszną zupę, a Odkrywcy – słodką sałatkę z przyniesionych przez siebie produktów. Było więc sto precli, pianek marshmallows, żelków, ciasteczek i innych smakołyków. Poszukiwacze celebrowali też urodziny przyjaciół i przeliczali do stu, korzystając z małych zabawek. Happy 100th Day!
Młodsze grupy w minionym tygodniu poznały świat dinozaruów. Misie opisywały wielkie gady, malując je na różne kolory. Spacerowały też wśród gąszczu i szukały wielobarwnych dinozaurowych jaj. Smerfy zamieniły się w palentologów, składając szkielet T-rexa a potem szukając małych dinozaruów zakopanych w ryżu. Podróżnicy nazywali też wymarłe stworzenia, bliżej poznając ich zwyczaje. Dzieci przebrały się też za wielkie gady i zbudowały im schronienia.
Przed nami m.in. lutowe zabawy serduszkowe i dyskusje o zdrowej jamie ustnej.