O Dniu Mamy, sadzeniu kwiatuszków i wizycie na łące!

Jesteś Mamo Skarbem mym, kocham Ciebie z całych sił! W tym miesiącu obchodziliśmy wyjątkowy dzień – Dzień Mamy. Przedszkolaki z wszystkich placówek Wyspy Dzieci w sposób szczególny przygotowały się do tego święta, bo przecież nasze mamy są najwspanialsze i najukochańsze na całym świecie!

W Algonquin przedszkolaki na wspaniałej kolorowej łące przygotowały niezapomniane, wzruszające występy dla swoich kochanych mam. Najmłodsze Bąbelki zamieniły się w ten dzień w malutkie biedroneczki i dla swoich mamusi zatańczyły najpięniej jak potrafiły, trzepocząc swoimi czerwonymi skrzydełkami, do maluchów dołączyły także kochane mamy, które nie kryły łez wzruszenia oglądając swoje pociechy. Wspaniałe występy przygotowały także pozostałe grupy : Misie , Krasnale i Tropiciele. Dzieci śpiewały dla mam piękne piosenki, recytowały wierszyki, a poźniej wręczyły mamom wyjątkowe prezenty. Dzieci dostarczyły mamom wyjątkowych chwil, pełnych uśmiechu i wzruszeń. Po części artystycznej, przedszkolaki zaprosiły swoje mamy na słodki poczęstunek.

Wspaniały występ dla mam przygotowały także milusińscy w Hanover Park. Przedszkolaki ubrane w piękne, odświętne stroje recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczły i skłądały życzenia swoim kochanym mamom. W wyjątkowej atmosferze dzieci pięknie odgrywały swoje role. Niejednej mamie łza zakręciła się w oku. Była to wyjątkowa uroczystość – pełna wzruszeń, dumy i szczęścia… Niech nam żyją wszystkie Mamy!

Wiosna zawitała już u nas na dobre, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Krasnale w Alganquin uwielbiają odpoczywać na łące, podziwiając otaczającą ich przyrodę i słuchając śpiewu ptaków. Piękną pogodą cieszą się także Misie, które wybrały się na obserwację ptaszków, a później wykonały piękną pracę przedstawiającą swojego skrzydlatego przyjaciela.

Tymczasem przedszkolaki w Hanover Park postanowiły przyozdobić swoje kochane przedszkole przepięknymi kwiatuszkami. Wszystkie grupy bawiły sięw małych ogrodników i sadziły kolorowe kwiaty. Teraz tylko pozostaje nam obserwować jak pięknie rosną i cudownie pachną!