Na wesoło, na poważnie, a czasem nostalgicznie

Koniec października i początek listopada to czas bajkowych swawoli, poznawania zmieniającej się przyrody a niekiedy także refleksji i zadumy.

Misie w Northbrook z radością wzięły udział w zabawie kostiumowej, prezentując swoje urocze przebrania. Równie wesoło bawiły się przedszkolaki w Schiller Park. Na każdą grupę czekał szereg atrakcji, w tym zabawy z balonami, tańce i rozdawanie upominków. Smerfy w Schiller Park świetnie prezentowały swoje przebrania, pozując do wspólnych zdjęć. Odkrywcy z okazji Halloween zrobili nawet “witch’s brew” czyli czarodziejski eliksir. Piękną dekoracją były dynie, oryginalnie udekorowane przez najmłodszych- uczestników jesiennego konkursu. Malowane, wyklejane, wycinane – wszystkie pracy były naprawdę wspaniałe (najlepiej potwierdzą to zdjęcia)! Gratulujemy pomysłowości – i jak zawsze pozostajemy pod wielkim wrażeniem.

Po Halloween przyszedł czas na chwilę refleksji. Nasi podopieczni rozmawiali bowiem o Dniu Wszystkich Świętych i Zaduszkach. Misie dowiedziały się, czym jest znicz i kto może zostać świętym. A potem udaliśmy się do krainy bajek. Podróżnicy czytali m.in. baśń o brzydkim kaczątku, wyklejając zgrabne łabędzie. Odkrywcy natomiast przez cały tydzień rozmawiali o dyniach. Uczniowie Kindergarten dowiedzieli się, z czego składa się dynia, gdzie rośnie i co można z niej zrobić.

Przed nami oczywiście kolejne ważne wydarzenia – polski Dzień Niepodległości oraz Święto Dziękczynienia. Ruszamy w kolejną podróż.