Na różnych kontynentach

Ach, jak wspaniale jest podróżować! Dalej, bliżej, na żywo lub palcem po mapie. Poznawanie świata dostarcza wielu wrażeń, uczy, bawi i poszerza horyzonty.

Pisaliśmy już o tym, jak m.in. z Podróżnikami bebf99cd-8095-48ed-810e-bbe870d32a1dz Schiller Park ucztowaliśmy po hawajsku czy spacerowaliśmy po pięknym parku Morton Arboretum. W ubiegłym tygodniu przedszkolaki w Hanover Park zamieniły pobliskie chodniki w wielkie tablice, malując swoje wymarzone wakacje. Pod wodą, w górach, na plaży, na pustyni czy w domu – latem można wypoczywać niemal wszędzie. Smerfy w Hanover Park przeniosły się nawet do Australii, gdzie poznały tubylców i ich zwyczaje a także wiele zwierząt, w tym misie koala, strusie i kangury. Oczywiście nie obyło się bez skakania, kostiumowych zabaw oraz malowania austrlalijskiej flagi.  IMG_2815

Przedszkolaki z Northbrook zanurzyły się natomiast w głębie oceanu. Były rozmowy o różnych mieszkańcach słonych wód, wspólne zabawy, kostiumy, bajki i gry. Dzieci przebrały się za rekiny, kraby i rybki.

37582409_10160539041250459_142763733666496512_n A mali podopieczni w Schiller Park wybrali się do Azji, gdzie zwiedzali Chiny, Japonię i Koreę. Misie bawiły się ryżem i ćwiczyły Tae Kwon Do, a Podróżnicy zakładali kimona i własnoręcznie zrobione chińskie kapelusze. Odkrywcy natomiast urządzili herbaciane przyjęcie azjatyckie. Pili herbatę na zimno, jedli ryż pałeczkami i próbowali “fortune cookies”, czyli cukrowych ciasteczek z wróżbą w środku. Ćwiczyli nawet Qigong! Zrobili też lampiony, smoki, drzewa wiśniowe i misie panda.

Przed nami kolejne ekscytujące przygody – w tym spotkanie z gadami, wycieczka na Dziki Zachód i zwiedzanie Afryki.