Kosmiczny luty i Walentynki

Wydawać by się mogło, że dopiero witaliśmy luty, celebrując Setny Dzień Nauki, kiedy to Odkrywcy i Poszukiwacze w Schiller Park pokazywali nam, na ile sposobów potrafią liczyć do stu. A tu zaraz trzeba się będzie żegnać z tym krótkim, ale pełnym atrakcji miesiącem.
Na początku wyruszyliśmy w kosmos. Misie przebierały się za astronautów i budowały rakiety. Zresztą podobnie jak Podróżnicy, którzy także poznali planety naszego układu słonecznego. Odkrywcy uczyli się natomiast dbania o swoje zęby w ramach akcji “Dental Health Month”. Nasi podopieczni sprawdzali jaki wpływ na szkliwo mają kwasy i cukier. Dzieci dowiedziały się ile jest zębów mlecznych a ile stałych – i jak zrobić domową pastę miętową.
Połowa miesiąca to czas miłości – czyli Walentynki. Wszystkie grupy przedszkolne w Schiller Park wzięły udział w zabawie tanecznej. Misie malowały serduszka, Podróżnicy czytali książki, a Odkrywcy urządzili w klasie kwiaciarnię. Wszędzie panowała radosna, wesoła, przyjacielska atmosfera. Serdecznie dziękujemy za miłe świętowanie i słodkie walentynki.
A gdy spadł śnieg – Bystrzaki z radością bawiły się na świeżym powietrzu, w klasie ćwicząc poznane dotąd literki.