Jasełka, Kiermasz Świąteczny oraz wizyta Pani Zimy!

Święta tuż, tuż…Czas na ostatnie przygotowania do tego magicznego czasu. Nasze  choinki już ubrane, prezenty zapakowane, a w naszych domach czuć zapach świątecznych wypieków. Także my, w przedszkolu przygotowujemy się do tych pięknych świąt. Przedszkolaki w Hanover Park zapalili pięknie przyzdobioną choinkę, wysłali też listy do Mikołaja. Kto nie miał świątecznego prezentu miał okazje znaleźć niepowtarzalny upominek na Świątecznym Kiermaszu, który odbył się w Algonquin. Można było na nim zakupić wiele wspaniałych różności, m.in. piękne polskie książki, ozdoby świąteczne, ubrania. Na pewno każdy znalazł coś  wyjątkowego dla swoich bliskich albo dla siebie!

Coroczną tradycją na Wyspie Dzieci jest przygotowywanie przez dzieci Jasełek. Tak też było w tym roku. Piękne jasełkowe przedstawienie przygotowały nauczycielki wspólnie z swoimi podopiecznymi we wszystkich placówkach naszego przedszkola. Było pięknie i wzruszająco…Organizatorzy Jasełek  zadbali nie tylko o odpowiednie stroje i dekorację, ale także o wspaniałą oprawę muzyczną. Mali artyści udowodnili, że magia jasełek wciąż trwa…    

Przedszkolaki dostarczyły publiczności niesamowitych wrażeń o czym świadczyły łzy wzruszenia i bardzo długie brawa. Gratulujemy małym aktorom wspaniałego występu! Już teraz zapraszamy na fotorelacje Jasełek z Hanover Park i Algonquin. 

 

 Magię Świąt Bożego Narodzenia buduje też zimowa pogoda… O to zadba Pani Zima, która już na dobre u nas zagościła. W swojej pięknej, białej sukni przyzdobionej śnieżynkami odwiedziła przedszkole w Hanover Park i Algonquin. Opowiedziała o swoich ulubionych zajęciach: sypaniu śniegiem, malowaniu mrozem, jeździe na saneczkach. Zadałą dzieciom różne zimowe zagadki, a zwycięzcom rozdałała w nagrodę piękne śnieżynki. Na koniec dzieci zatańczyły z Panią Zimą zimowy taniec i zaśpiewały zimową piosenkę “Tupu tup po śniegu”. Droga Pani Zimo… nie bądź dla nas sroga tego roku!

To już końcówka tego jakże ciekawego, pełnego wspaniałych wydarzeń 2018 roku…ale to jeszcze nie koniec, bo przed nami BAL SYLWESTROWY!