Bajkowo i w pidżamach

20180112_135703Wesoły jest styczeń na Wyspie Dzieci. Niedawno pisaliśmy o tym, że w Schiller Park obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Celebrowały jednak także nasze maluchy w Northbrook. Dzieci wysłuchały opowiadań o misiu o bardzo małym rozumku i zrobiły piękne prace plastyczne. Niektórzy przebrali się nawet za mieszkańców Stumilowego Lasu lub przynieśli do przedszkola pluszaki.

Różne bajki czytali też podopieczni w Hanover Park. Milusińscy pIMG_2680oznali historię Śnieżki, Kopciuszka czy Śpiącej Królewny. Wszystkim bardzo podobała się inscenizacja Czerwonego Kapturka, w której wystąpiły panie wychowawczynie. Taka teatralna lekcja na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Oczywiście baśniowy tydzień pełen był też zabaw kostiumowych, plastycznych i muzycznych.

20180112_104224 A mówiąc o przebraniach trzeba nadmienić, iż nasi najmłodsi z Northbrook urządzili niedawno radosny dzień pidżamowy. Każdemu było bardzo wygodnie w ciepłym ubranku, z poduszką, kocykiem i misiem przy boku. Wtedy najlepiej słucha się bajek i wypoczywa!IMG_9265

Przedszkolaki z Schiller Park mówiły natomiast o dokarmianiu zwierząt. Dzieci budowały karmniki, sypały ziarenka i malowały paśniki. Starały się pamiętąć o wszystkich stworzeniach, które szczególnie zimą potrzebują pomocy.