A po lutym marzec spieszy…

Koniec zimy wszystkich cieszy – mówi polskie przysłowie. Zanim opowiemy o tym, co dziać się będzie w marcu, wspomnijmy, co robiliśmy w lutym.

20180201_100342-1 1Odkrywcy w Hanover Park przez całą zimę pilnie się uczyli. Poznawali angielski alfabet, ćwiczyli pisanie i powoli zaczęli zgłębiać tajniki czytania. Słuchali też bajek i opowiadań, bawili się śniegiem i lodem a także malowali, wycinali i korzystali z różnych technik plastycznych. Nie obyło się oczywiście bez zabaw w kącikach zainteresowań i różnych zajęć rozwijających kreatywność milusińskich. Wszystkim podopiecznym w Hanover Park bardzo podobało się przedstawienie cyrkowe. Na sali pojawili się akrobaci, klauni, żonglerzy a nawet treserzy dzikich zwierząt. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy!28822837_1985301381499726_468601233_o

A Odkrywcy w Schiller Park przez ostatnie dwa tygodnie lutego uczyli się o Stanach Zjednoczonych. Najpierw mówili o prezydentach i pozali życiorysy Abrahama Lincolna oraz Georga Washingtona. Później studiowali mapę świata i USA. Opowiadali o swoich podróżach po IMG_1809kraju, znanych miejscach i narodowych symbolach.Zapoznali się z ważnymi miejscami w Chicago i wzięli udział w prawdziwym głosowaniu na klasowego pluszaka. Napisali nawet listy do weteranów, biorąc udział w akcji “Operation Gratitude”. Oczywiście oprócz tego uczyli się nowych słów, ćwiczyli pisanie i czytanie a także rozwijali zdolności matematyczne.

Przed nami wiele wspaniałych imprez – Dzień Kobiet i Mężczyzn, parada bajkowych postaci, spotkanie z Kotem Protem, celebracja Dnia Św. Patryka, wizyta Pani Wiosny i Święta Wielkanocne. Zapraszamy do wspólnej zabawy!