Zimową porą…

… czas spędzamy rozgrzewając ciała i umysły.IMG_8902
Misie w Schiller Park poznały niedawno różne zimowe dyscypliny sportowe. Miały okazję do obejrzenia i przymierzenia sprzętu hokejowego i narciarskiego. Nie zabrakło też deski snowboardowej i sanek. Wspólna jazda po śniegu przyniosła im wiele radości! Każdy z chęcią wkładał też na nogi łyżwy. Jak się okazało, poruszanie się w nich wcale nie jest takie proste. Podróżnicy zamienili się natomiast w gotowych do slalomu 20180110_104006narciarzy. Odkrywcy przebrali się za hokeistów chicagowskiej drużyny Blackhawks. Najstarsza grupa zrobiła nawet ciekawy eksperyment, by sprawdzić jaki materiał najlepiej się ślizga. Ponadto, uczniowie Kindergarten uczyli się o różnych stanach wody – stałym, ciekłym i gazowym, bawiąc się lodem.

Bardzo ciekawie było też na zajęciach w Hanover Park. Tam Misie20180110_103027 wybrały się w podroż do mroźnej krainy. Milusińscy poznali strój Eskimosów oraz ich przyjaciół – zwierzęta polarne. Nie zabrakło misiów, for, morsów i lisów. Najmłodsi przygotowali piękne projekty. Mieli również okazję do zabawy w śniegu i lodzie.

Teraz nasze przedszkolaki przygotowują się do pięknego święta – Dnia Babci i Dziadka. Ten szczególny dzień już niebawem!