Zgiń przepadnij zimo i nie wracaj do nas! Na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona ! – powitanie WIOSNY w Wyspie Dzieci River Grove.

Astronomiczna wiosna 2023 rozpoczęła się w poniedziałek 20 marca. Dzień później – a więc 21 marca – nastała wiosna kalendarzowa.

„Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno!

Ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!”

20 marca wszystkie grupy Wyspy Dzieci w River Grove wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie „pożegnania zimy – powitania wiosny”. Najmłodsza grupa – Misie, wyruszyła jako pierwsza  barwnym korowodem na czele którego widniały dwie Marzanny. Podczas marszu nasze Misiaczki  zapraszały wszystkie dzieci i nauczycieli z całego przedszkola do wspólnego pożegnania zimy i powitania wiosny. Dzieci miały grzechotki oraz przepiękne kwiaty i opaski na głowach. Pomimo tradycji wszyscy zdecydowali, aby nie niszczyć Marzanny lecz wysłać ją do Królowej Zimy. Słowami „Zgiń przepadnij zimo, i nie wracaj do nas! Na przyjęcie wiosny otwórzmy ramiona!” pożegnały zimę.

I wtedy pojawiła się piękna Pani Wiosna.

„Przyszła do nas pani wiosna, cała w sukni z kwiatów.

Uśmiechnięta i radosna, wśród lecących ptaków.

Powróciły z nią bociany, z dalekiej Afryki.

Żaby w stawie się zbudziły, misie i jeżyki.”

Pani Wiosna ubrana była w suknie w kolorach wiosenny oraz w kapeluszu z wiosennymi kwiatami. Wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „ Wiosna, nowina radosna” . Następnie Pani Wiosna odwiedziła każdą grupę osobno. Wspólnie z dziećmi  rozwiązywała wiosenne zagadki, liczyła kwiatuszki a nawet zaprosiła wszystkich do wspólnych zabaw aby obudzić starego niedźwiedzia i chować się przed wiosennym deszczykiem. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.