Z wizytą na łące i w kraju nad Wisłą

Maj w pełni, a to oznacza, że wokół robi się bardziej kolorowo i głośno. Coraz częściej widać latające i bzyczące żyjątka. Świat insektów odwiedziły niedawno nasze przedszkolaki w Schiller Park.

Misiaczki i Podroznicy uczyli się rozróżniać owady, samodzielnie wyklejając m.in. gąsienicę. Odkrywcy także odwiedzili “the world of bugs”. Dzieci wysłuchały i przedstawiły opowiadania znanego pisarza Erica Carle’a. Z masy solnej wykonały własne owady i dowiedziały się jak wygląda cykl życia motyla. Bystrzaki wybrały się natomiast na łąkę, sadząc przyniesione wcześniej kwiaty. Zakończyliśmy także obchody Dnia Ziemi, rozdając nagrody wszystkim uczestnikom konkursu ekologicznego. Wspaniałe prace z materiałów wtórnych jeszcze przez chwilkę podziwiać będzie można w Schiller Park. Serdecznie gratulujemy pomysłowości. Nasi podopieczni nie przestają nas zaskakawiać!

Później przyszła pora na świętowanie polskości. Wszystkie nasze przedszkolaki (Schiller Park/ Northbrook) wzięły udział w Trzeciomajowej Paradzie. Biało-czerwony pochód przeszedł wokół budynków Wyspy. Dzieci skandowały “Pol-ska”, “Pol-ska”, recytowały wierszyk “Kto ty jesteś?” i oczywiście śpiewały o tym, że “fajnie jest być Polką i Polakiem”. Rozpiera nas duma!

Na początku maja odbyły się także otwarte zajęcia Teatru Tańca Marzeny Pol. Najmłodsze baletnice zaprezentowały swoje umiejętności przed rodzicami. Wszyscy byli zauroczeni! Warto dodać, że już w niedzielę, 12 maja, odbędą się VII Wiosenne Prezentacje. Podopieczne pani Marzeny Pol przedstawią nowe aranżacje znanych bajek i zatańczą przepiękny Walc Kwiatów. Zapraszamy na to niecodzienne widowisko.