Wiosną – nad wodą, w teatrze i w pracy

Przyszła do nas roześmiana i zielona. Pisaliśmy już o tym, jak serdecznie witaliśmy ją w Schiller Park. Tym razem zajrzymy do Northbrook.

Pani Wiosna, bo o niej mowa, odwiedziła naszych milusińskich pod koniec marca. Opowiadała dzieciom o pachnących kwiatach, kolorowych łąkach i bocianach. Wspomniała też o polskiej tradycji żegnania zimy. Razem z przedszkolakami utopiła Marzannę, by tym samym na dobre rozpocząć swoje panowanie. Nie da się ukryć, że bardzo cieszymy się z jej nadejścia.

O budzących się do życia zwierzętach rozmawiali niedawno Podróżnicy. Później przyszła kolej na poznawanie domów z całego świata i najbliższego otoczenia. Mali podopieczni mieli okazję do zbudowania własnego lokum z klocków, magnesów i kształtów. Rozmawiali też o zawodach: służbach mundurowych, weterynarzu, nauczycielu i kierowcach. Misie również poznały różne zawody. Dowiedziały się, co robi lekarz, jak wyglądają narzędzia strażaka i strój policjanta. Smerfy odwiedziła nawet jedna z mam, która na co dzień jest strażniczką prawa. Dziękujemy za tę niezwykłą lekcję i opowieść o ważnej  i czasem niebezpiecznej pracy.

Odkrywcy wybrali się natomiast nad staw. Uczniowie Kindergarten nazwali jego mieszkańców jak również nauczyli się cyklu rozwojowego żaby. Wiedzą nawet jak rozróżnić żabę od ropuchy! Dzieci sprawdzały także co pływa a co tonie, poznając prawa fizyki. Odkrywcy wzięli też udział w głosowaniu na klasową maskotkę. Został nim czekoladowy króliczek.

Na zakończenie wspomnijmy, że pod koniec marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji w Northbrook zorganizowano niecodzienne widowisko. Dzieci mogły obejrzeć teatr cieni. Przedstawienie o królu i księżniczce wszystkim bardzo się spodobało. Zachęcamy, by jak najczęściej zabierać dzieci na spektakle. Teatr uczy, bawi i wychowuje!

Przed nami kolejne przygody, konkursy i ciekawe kwietniowe zajęcia.