Wakacje powoli zbliżają się ku końcowi, ale my jeszcze nie zwalniamy tempa. Wciąż jest bowiem tyle do odkrycia!

   IMG_0436Przedszkolaki w Algonquin uczyły się niedawno o kulturze japońskiej. Odwiedziła je nawet urocza Japonka w prawdziwym kimono. Opowiadała o tradycjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Pokazywała wachlarze, parasolki, laleczki i lampiony. Dzieci były oczarowane!

Milusińscy w Hanover Park zwiedzali natomiast IMG_0642oceany. Mówili o różnych zwierzętach, zrobili wspaniałe projekty, w tym kolorowe makiety. Nie zabrakło też parady morskich stworzeń – krabów, ośmiornic, ryb i syrenek.

Podwodny świat poznawały także maluchy w Schiller Park. Bystrzaki zrobiły zabawne meduzy, Podróżnicy wielobarwne ośmiornice a Misie oryginalne akwaria. Były też zabawy z wodą, czytanie bajek i oczywiście nazywanie przeróżnych morskich zwierząt.

39602946_225743678108138_138554940594323456_n Warto też dodać, że nasze przedszkolaki wybrały się na kolejne wycieczki. Podopieczni z Hanover Park udali się do Cosley Zoo w Wheaton, gdzie wysłuchali ciekawej pogadanki przyrodniczej. Natomiast mali uczniowie z Schiller Park odwiedzili DuPage Children’s Museum w Naperville. Dzieci mogły budować, bawić się wodą, grać na instrumentach, układać puzzle, malować a także odkrywać tajniki fizyki czy techniki.

Przyszedł czas na podsumowanie wakacji, dzielenie się pamiątkami i przygotowanie do nowego roku szkolnego. O tym już wkrótce!