Polarne wyprawy na nartach i sankach

Styczeń to doskonały czas na to, by rozmawiać o zwierzętach polarnych i zimowych sportach. Na ciekawych dyskusjach i ćwiczeniach upływają nam dni na Wyspie w Schiller Park.
Misie miały niedawno okazję do tego, by z bliska przyjrzeć się sprzętom sportowym. Maluszki dobrze wiedzą, jak należy zapiąć narty, do czego służy kask narciarski czy kij hokejowy. Smerfy próbowały swoich sił w jeździe na snowboardzie. Podróżnicy także przymierzali sportowe stroje, zamieniając się w narciarzy i hokeistów. Nasi podopieczni poznali również mieszkańców krainy wiecznego lodu, ucząc się o biegunach północnym i południowym.
Odkrywcy, oprócz zimowych sportów, mówili także o różnych stanach skupienia materii. Uczniowie Kindergarten potrafią już odróżnić ciała stałe od płynnych i gazowych. Znają niesamowite właściwości wody i potrafią znaleźć sposób na rozpuszczenie lodu.
Pod koniec stycznia opuszczamy jednak mroźne krainy i szukamy schronienia w przytulnych domkach Babć i Dziadków. To z okazji ich Święta przygotowujemy przedstawienia. Ale o tym na razie sza… Nie zdradzamy szczegółów, bo Dzień Babuni i Dzień Dziadzia już tuż, tuż.