Podróże w kosmos, konkurs i bal walentynkowy!

Luty- mroźny środek zimki, to 14-sty Walentynki! Każdy serce dziś rysuje, komuś dzisiaj podaruje. Mimo, że na zewnątrz wciąż sroga zimna u nas w przedszkolu jest bardzo cieplutka i miła atmosfera.14 lutego z okazji Walentynek odbył się wspaniały bal serduszkowy w przedszkolu w Algonquin i Hanover Park. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm swoich ulubionych piosenek. Ubrani w czerwone i różowe walentynkowe stroje obdarowywali się chusteczką haftowaną, a także tańczyli wesoło w rytmie cza-cza ze swoim ulubionym kolegą bądź koleżanką. Nawet najmłodsze przedszkolaki z naszej Wyspy zatańczyły znane wszystkim “Kaczuchy” i zrobiły serduszkowy, wesoły pociąg. W czasie zabawy wybrano króla i królową balu. Wybór był bardzo ciężki, bo wszyscy bawili się świetnie i doskonale radzili sobie w tańcach. Ten bal na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci! Każdy maluszek dostał także walentynkowy upominek od kolegów i koleżanek, było bardzo miło.

Piękny i orginalny prezent walentynkowy można było znaleźć na wspaniałym walentynkowym kiermaszu, który odbył się w Algonquin. Kwiaty, aniołki, serduszka na drewnie, walentynkowe gnomy oraz wiele innych różności można było znaleźć dla bliskiej osoby.  Podczas kiermaszu można było także namalować własne serduszko na drewnie! Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego wyjątkowego kiermaszu.

To jeszcze nie koniec walentynkowych atrakcji! W przedszkolu w Algonquin odbył się konkurs na najpiękniejsze, walentynkowe serduszko. Prace przygotowane przez dzieci były przepiękne i bardzo pomysłowe. Gratulujemy wspaniałych pomysłów zarówno dzieciom jak i rodzicom! Każda praca została nagrodzona, a prezenciki wręczone uczestnikom konkursu, wywołały na ich twarzyczkach dużo uśmiechu.

Miesiąc luty jest pełen atrakcji dla naszych maluchów! Bal, konkurs, upominki – to jeszcze nie koniec! W tym miesiącu przedszkolaki wyruszyły w kosmos. Krasnale i Bąbelki z Algonqin przygotowały rakietę, którą wyleciały w fantastyczną, kosmiczą podróż. Spotkały tam Odkrywców z Hanover Park, którzy w przygotowanych przez siebie skafandrach  też odkrywali przestrzeń kosmiczną! Natomiast Bystrzaki z Hanover Park zaprezentowały swoim kolegom i koleżankom jak planety krążą wokół Słońca. Była to bardzo interesująca lekcja!