“Przyszło do nas lato, kolorowe lato” W całej krasie swoich barw przeniosło nas na Hawaje (Schiller Park/ Hanover Park/ Northbrook). Wszyscy witaliśmy się radosnym okrzykiem “ALOHA”. Dzieci ucząc się o specyfice tych wulkanicznych wysp, poznając ich walory turystyczne, faunę i florę, w rytmie tańca hula i przy dźwiękach hawajskiej gitary, wzięły udział w hawajskim przyjęciu. Pięknie ustrojona sala pięknie komponowała się ze strojami naszych hawajskich dzieci-ubranych w spódniczki z trawy. Na ich szyjach i rękach widniały girlandy kolorowych kwiatów. Uczestnicy zabawy z wielkim apetytem oddali się degustacji pysznych, egzotycznych owoców. Była to prawdziwa uczta dla wszystkich zmysłów: smaku, dotyku, zapachu, węchu  i wzroku.

Tymczasem przedszkolaki w Algonquin wybrały się do jednego z największych państw świata – Chin. Po długiej podróży samolotem wylądowały niepodal bambusowego lasu gdzie spotkały pandę Tian – Tian, która opowiedziła jak wyjątkowy jest jej kraj. Dzieci dowiedziały się, że to właśnie w Chinach po raz pierwszy wynaleziano na papier, a także odkryto lody, które tak uwielbiają wszystkie dzieci! Milusińscy testowali także prawdziwą, chińską herbatę i próbowali jeść pałeczkami ryż, który wcześniej zbierali na plantacji.  Razem z pandą Tian – Tian dzieci zatańczyły wyjątkowy chiński taniec. To była wyjatkowa podróż, która na długo pozostanie w pamięci maluchów.

Dużą atrakcją na Wyspie Dzieci w Schiller Park była wizyta płetwonurka. Dzieci poznając przez tydzień tajemnice i piękno podwodnego świata, mogły zobaczyć na żywo, jak musi być ubrany i w co wyposażony człowiek – nurek, którego obok różnych stworzeń i roślin, można spotkać w oceanicznych głębinach. Jego wyprawę można było śledzić oglądając pięny film, ukazujący skarby i tajemnicepodwodnej krainy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wszystkich objaśnień i opowieści. Po pokazie przedszkolacy zgodnie odpowiedzieli, że w przyszłości chcieliby zostać płetwonurkami.

Moc wrażeń dostarczyła przedszkolakom w Schiller Park wycieczka do Wild West Town. Była to świetna zabawa z mnóstwem atrakcji na świeżym powietrzu podczas cudownej pogody. Dzieci poczuły się jak w świecie westernu, w krainie kowbojów i Indian. Mogły korzystaćz różnych dobrodziejstw: przejażdżki pociągiem, jazdy na konikach, na kowbojskiech karuzeli czy też biorąc udział w rejsie indiańskim kajakiem. Mogły obejrzeć występ rodem z Western City, zwiedzić miasteczko, łowić złoto , rzucać lassem, zrobićzdjęcia w orginalnym indiańskim tipi.

Przedszkolaki na Wyspie w Schiller Park i  Hanover Park mogły kontynuować swoją przygodę na Dzikim Zachodzie.  Po wycieczce na Wild West Town spotkały się ponownie w westernowej scenerii. Dzieci, wcześniej przygotowane do grupowej zabawy ze starannymi, często własnorecznie zrobionymi opaskami Indian bądź kapeluszami szeryfów, raz jeszcze przypomniały jak wyglądały niegdyś zajęcia mieszkańców Western City. Nie zabrakło tańców, zabaw zrecznościowych, rzucania kapeluszem do celu czy przeciągania liny. Wiele radości dostarczył takze slalom między kaktusami w poszukiwaniu zbiegłego przestępcy, z którym w końcu rozprawił się dzielny szeryf.

Na Dziki Zachód wybrały się także przedszkolaki w Algonquin. Razem z dzielnymi szeryfami szukali zrabowanego  złota. Udali się w pościg na szybkich konikach. Zadanie nie było łatwe, ale nasze maluchy poradziły sobie bez problemu. Udało się odnaleźć złoto! W nagrodę za odwagę każdy dostał złotego pieniążka z Dzikiego Zachodu, który bedzie przypominał o tej niezwykłej przygodzie.