O wdzięczności kilka słów

W czwarty czwartek listopada obchodziliśmy w Stanach Zjednoczonych Dzień Dziękczynienia. Z tej okazji w naszych przedszkolach odbyły się uroczyste obiady.

Na Wyspie w Schiller Park wszystkie grupy przebrały się za Indian i Pielgrzymów. Dzieci po krótce poznały historię Thanksgiving. Czytały i odgrywały scenki z przybycia Pielgrzymów do Plymouth Rock na statku Mayflower. Opowiadały o pomocnym Squanto i życiu amerykańskich Indian. Ponadto, uczyły się okazywania wdzięczności i częstego mówienia magicznego słowa: “dziękuję”. Podczas małej uczty mali podopieczni próbowali indyka, tłuczonych ziemniaków, kukurydzy oraz dyniowego ciasta. Nawet rodzice mogli skosztować popularnego “pumpkin pie” oraz soku z żurawin. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Z okazji Thanksgiving pragniemy też życzyć naszym Kochanym Milusińskim, ich Rodzinom, Nauczycielom, Dyrekcji, Pracownikom i Przyjaciołom wielu ciepłych chwil spędzonych  z bliskimi oraz jak najwięcej powodów do okazywania wdzięczności na co dzień, nie tylko od święta. My nieustannie dziękujemy za to, że jesteście i razem z nami tworzycie Wyspę.

Przed nami gorący okres przygotowań do Bożego Narodzenia: Mikołajki, kiermasz książkowy i charytatywny oraz spotkania jasełkowe. Zapraszamy!