O dyniach, ciekawych spotkaniach i październikowej zabawie

Pożegnaliśmy kolejny jesienny miesiąc, pora więc na wspomnienia.

IMG_1710Przedszkolaki z Hanover Park wybrały się niedawno na wycieczkę. Odwiedziły lokalną farmę dyniową. Dzieci szukały halloweenowych dekoracji, bawiły się na sianie i jeździły wozem. Nie zabrakło też karmienia zwierzątek i swawoli na placu zabaw. Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas! Już w swojej sali Bystrzaki zamieniły się w małych naukowców. Dzieci, razem z paniami, rozkroiły dynię, by sprawdzić, jak wygląda jej środek. Oczywiście trzeba było policzyć wszystkie nasiona i dotknąć miąższu.

Maluszki w Northbrook też szukały jesiennych skarbów. Milusińscy wybrali się na IMG_4065spacer po lesie, gdzie próbowali swoich sił w grzybobraniu. Każdy mógł schować kolorowe znaleziska do koszyczka. Misie uczyły się też rozróżniać grzyby jadalne od trujących. Muchomorom mówimy stanowcze nie!

43504196_2232710573672424_322930391893671936_nA w Algonquin dzieci poznały inny dar jesieni – marchewkę. Maluchy przygotowały wspaniałe kostiumy, obejrzały kukiełkowe przedstawienie o warzywach i próbowały świeżego soku z marchwi. Był pyszny! I jaki zdrowy! Przedszkole w Algonquin odwiedzili też strażacy. Pokazywali oni swoje stroje i opowiadali o przyborach i narzędziach, jakich używają w pracy na co dzień. Mali uczniowie mogli z bliska obejrzeć wóz strażacki i ambulans. Każdy otrzymał pamiątkowy kask. Dziękujemy za niezapomnianą wizytę.

Strażak odwiedził także Wyspę Dzieci w Schiller Park (spotkanie z Odkrywcami 20181022_115141odbyło się osobno). Pan Anthony Guerrieri z Chicago Fire Department, wraz ze swoją żoną, Diane Guerrieri, opowiadali o trudnej pracy strażaka. Przedszkolaki mogły dotknąć, a nawet założyć strażacki płaszcz i kask, zmierzyć buty czy założyć rękawiczki. Okazało się, że pełne umundurowanie jest bardzo ciężkie! Maluchy otrzymały w prezencie czerwone kaski – a w podziękowaniu przygotowały spejcalnemu gościowi piękne kartki. Serdecznie dziękujemy za tę niezwykłą lekcję!

W ramach rozmów o zawodach, naszych podopiecznych w Schiller Park odwiedzali ich rodzice, by opowiedzieć o tym, czym zajmują się na co dzień. DJ, pan Taras Bezhnar, urządził nam małą dyskotekę, opowiadając o muzyce, nagłośnieniu i różnego rodzaju płytach. Smerfy odwiedziła też pani policjantka, a do Podróżników zawitały pani pielęgniarka i masażystka. Pięknie dziękujemy  naszym Kochanym Rodzicom za poświęcony nam czas i ubogacenie zajęć.

Już niebawem opowiemy o Halloween, zabawie kostiumowej i dyniowym konkursie!