Muzycznie, o skarbach jesieni i nauczycielach

Październik to na naszej Wyspie miesiąc odkrywania jesiennych skarbów, muzykowania i poznawania zawodów.

IMG_3772 Misie w Northbrook mówiły właśnie o zawodach. Przygotowały lekarską torbę i strażacki wóz. Odwiedziły nawet remizę i spotkały się z policjantem.

Na co dzień nasi milusińscy bacznie obserwują IMG_1607pracę nauczyciela. Z okazji polskiego Dnia Edukacji Narodowej w naszych przedszkolach (Hanover Park/ Schiller Park) odbyły się konkursy na portrety wychowawców. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i spostrzegawczością. Z radością i podziwiem oglądaliśmy prace, wykonane przeróżną techniką. Dziękujemy za to, że było ich tak wiele! Każdy projekt – czy to portret, rzeźba, czy naszyjnik lub plakat- był jedyny w swoim rodzaju. Serdecznie gratulujemy uczestnikom, którzy otrzymali oczywiście pamiątkowe upominki. Jednocześnie serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa, życzenia, prezenty. Jesteście naszą radością, dumą i największą motywacją.

d111677b-c666-4f5c-a675-0b78258307a0Po zawodach, kolej na jesienne skarby. Odkrywcy w Hanover Park zajmowali się ostatnio jabłkami. Przedszkolaki nie tylko próbowały tych owoców, ale także wspólnie zrobiły pysznyIMG_1292 mus, czyli applesauce, który smakował wszystkim. Cały proces uwieczniony został na zdjęciach. W czasie wycieczki na farmę Odkrywcy oglądali jabłonki z bliska, zrywając pyszne owoce z gałęzi. Bystrzaki w Hanover Park swoją klasę zamieniły w owocowy sad. Mali podopieczni liczyli jabłka, gruszki i śliwki, malowali jesienny las i spotkali się z Panią Jesienią. Nie zabrakło też robienia przetworów i koszyczków na jesienne witaminki.

IMG_3666 Maluchy w Schiller Park odwiedziły natomiast krainę muzyki. Misie i Podróżnicy oglądali i nazywali instrumenty takie jak puzon, flet czy gitara. Nie obyło się też bez wspólnego śpiewania i wyklaskiwania rytmu. A poIMG_3608dczas spotkania z muzykami – pedagogami (Jesienne muzykowanie gr. I/ Jesienne muzykowanie gr. II), dzieci poznały dźwięki niskie i wysokie, dowiedziały się czym jest klucz wiolinowy, do czego służą struny, kto tworzy orkiestrę i jaką rolę pełni dyrygent. Na koniec był też wspólny taniec i przedszkolna piosenka.

20181011_141958Odkrywcy w Schiller Park uczyli się natomiast o farmie. Poznali zwierzęta, jakie tam mieszkają, odegrali historię trzech małych świnek i bawili się błotem. A później przyszła pora na odkrywanie i nazywanie skarbów jesieni. Dzieci śpiewały o żołędziu, zrobiły stracha na wróble i zebrały kolorowe liście, które posłużyły im do zabawy i projektów. Uczniowie Kindergarten zaczęli też czytanie prostych zdań i budowanie trzyliterowych wyrazów. A to dopiero początek naszej drogi do czytania! Przed nami kolejne ekscytujące wydarzenia. Halloween już tuż, tuż!