Koncert Świąteczny młodych pianistów Wyspy Dzieci w Schiller Park :)

Muzyka łagodzi obyczaje, daje wiele radości, rozwija uczucia i wyobraźnię, jednocześnie uwrażliwiając na wartości ludzkie. Kształtuje osobowość, poczucie systematyczności, dając przy tym wiele satysfakcji. To wystarczy, aby ze światem muzyki oswajać dziecko od najmłodszych lat. Gra na instrumencie rozwija pamięć werbalną, połączenia nerwowe między dwoma półkulami mózgu, zdolności manualne, a przez to także potencjał intelektualny. Dzięki temu dziecko osiąga lepsze wyniki w nauce szkolnej. Uczy się także systematyczności, dyscypliny, skupienia uwagi i osiągania celów. Nauka gry na instrumencie jest także aktywnością motoryczną, dlatego dziecko, poprawia swoje umiejętności motoryczne, których rozwój jest często zaniedbany. Dlatego precyzyjna praca rąk zwiększa możliwości intelektualne dziecka. Jak widać w tych kilku zdaniach gra na instrumencie jest bardzo ważna w rozwoju dzieci. Dlatego tez w naszych placówkach cały czas kontynuujemy lekcje gry na pianinie dla naszych przedszkolaków.

21 grudnia odbył się świąteczny koncert pianistyczny naszych młodych pianistów. Są to pianiści w wieku 4-6 lat, którzy grają zaledwie 2,5 miesiąca. Pomimo tego nie mieli tremy, aby zaprezentować co nauczyli się w tak ktotkim czasie. 
Niestety ze względu na Covid -19 nie mogliśmy gościć naszych rodziców podczas występu. Dlatego tez nagraliśmy krótki filmik z występów.