“Jestem sobie przedszkolaczek, nie grymasze i nie płacze, na bębenku marsza gram, ram tam, tam, ram tam, tam”. Przedszkolaki na Wyspie Dzieci rozpoczęły nowy rok szkolny! Po wakacjach dzieci z chęcią wróciły do swojego ulubionego przedszkola. Przed nami wspaniały czas zabawy i nauki. Jak każdego roku, liczną grupę tworzyły dzieci, które po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola. Mimo, że czasami początki nie są łatwe, jednakże dzieci szybko przekonały się, że Wyspa Dzieci jest niczym ich drugi dom – pełen ciepła, radości i wspaniałych, dziecięcych przygód.

Od września Wyspa Dzieci w Algonquin powiększyła się o nową liczną klasę – Odkrywców. Cztero i pięciolatki rozpoczęły naukę w języku angielskim, co z pewnością pomoże im w przygotowaniu do zajęć w amerykańskich szkołach publicznych. Odkrywcy zdążyli już poznać swoich kolegów oraz wychowawczynie – panie Mariolę i Kasię oraz zagospodarować sięw nowej klasie. Nauczyli się wielu piosenek i wierszy, także zwrotów grzecznościowych i zasad zachowania sięna Wyspie Dzieci. Codziennie uczą się kształtów, kolorów, dni tygodnia, poznają alfabet i ćwiczą liczenie (oczywiście w języku angielskim). Serdecznie witamy na Wyspie i życzymy Wam samych sukcesów!

Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nam nie tylko z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, ale także to czas kiedy witamy kalendarzową jesień. Krasnale i Misie wybrały się na poszukiwania oznak zbliżającej się jesieni. Podczas spacerków maluchy dostrzegły pierwsze zmiany w przyrodzie- kolorowe listki na drzewach, coraz chłodniejsze dni – to znaki, że jesień jest tuż, tuż…

Puk, puk, puk – ktoś zapukał do drzwi przedszkola. Tak! To ona piękna pani w sukni całej w kolorowych listkach z koszem pełnym szyszek, żołędzi i orzeszków. Pani Jesień odwiedziła przedszkolaków na Wyspie Dzieci (Algonquin/Hanover Park/ Schiller Park/ Northbrook). Przyniosła dzieciom pyszne czerwone jabłuszka, gruszki i soczyste śliwki. Przedszkolaki razem z Panią Jesienią zaśpiewały piękną jesienną piosenkę o kolorowych listkach, a potem przedszkolaczki wybrały się na spacer w poszukiwaniu skarbów, które nam pozostawiłą ta kolorowa pora roku.

Tuż za miastem, tuż za rzeką farma stoi niedaleko. Przygód tam nas czeka wiele, więc  ruszamy przyjaciele! Na wycieczkę do Goebbert’s Farm wybrały się przedszkolaki z Algonquin i Hanover Park. Dla niektórych była to  pierwsza wycieczka prawdziwym autobusem. Na farmie czekało nas wiele atrakcji. Milusińscy mieli okazję pojeździć traktorem, zobaczyć wiele zwierzątek, w tym nawet żyrafę! Każdy mógł zabrać z farmy dynię i kukurydzę.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji przedszkole w Algonquin odwiedził specjalny gość – piesek Kobi.  Dzieci dowiedziały się jak opiekować się  pieskiem, jak odpowiednio dbać o niego. Kobi pokazał przedszkolakom kilka sztuczek. Zwierzęta uczą nas odpowiedzialności i są wspaniałymi przyjaciółmi. Pamiętajmy- dbajmy o nie i darzmy szacunkiem.