Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy…

Za nami kolejny miesiąc, miesiąc niezwykły na Wyspie Dzieci… Dlaczego?  Ubraliśmy przedszkolną choinkę, odwiedził nas  Święty Mikołaj, poznaliśmy tradycje Świąt Bożego Narodzenia, przygotowaliśmy niezwykłe Jasełka, przywitaliśmy Panią Zimę!

Początek grudnia był czasem wyjątkowym dla naszych przedszkolaków bowiem w przedszkolu pojawił się niezwykły gość – Święty Mikołaj razem ze swoim pomocnikiem elfikiem. Elfik obserwował naszych milusińskich już od dłużego czasu, na szczęście przekazał Mikołajowi bardzo pozytywną relację – “Wszyscy byli grzeczni , mogą dostać prezenty!” Szczęśliwy Jegomość z długą, białą brodą, dnia 6 grudnia odwiedził wszystkie placówki Wyspy Dzieci zostawiając dla każdego dziecka upominek, a także wspaniałe zabawki dla każdej grupy w przedszkolu. Mikołąj też dostał od dzieci prezent – wspólny taniec z maluchami! Dziękujemy Święty Mikołąju, do zobaczenia za rok, obiecujemy, że będziemy grzeczni;)

Wspaniałą bożonarodzeniową tradycją na Wyspie Dzieci jest przedstawienie jasełkowe. Także w tym roku nasze maluchy wraz ze swoimi paniami przygotowały piękne, wzruszające jasełka, które na bardzo długo zostaną w naszej pamięci. Dzieci ubrane w piękne stroje w pięknej scenerii, w sposób wręcz profesjonalny przedstawiły historię narodzenia Chrystusa. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem wiernie odtwarzali swoje role. Kto jeszcze nie miał okazji zobaczyć tego wspaniałego przedstawienia – nic straconego! Na naszej stronie oprócz zdjęć, można zobaczyć też relację video z naszych przedszkolnych jasełek. Zapraszamy!

Czas Bożego Narodzenia to czas magiczny, czas wspaniały, wręcz bajkowy dla nas, a szczególnie dla maluchów. Czas spędzony z rodziną, prezenty, kolędy, życznienia, ubieranie choinki – to wszystko sprawia, że te święta są niezwykłe. Maluchy już od pierwszych lat życia uczą się w przedszkolu o tradycjach tych świąt. Razem ze swoimi paniami ubierają choinkę, przygotowują ozdoby świąteczne, wysyłają kartki świąteczne. Krasnale z Hanover Park i Algonquin wymieniły się światecznymi kartkami, które własnoręcznie zrobiły, Każde dziecko dostało kartkę świąteczną od swojej koleżanki, bądź kolegi z innego przedszkola. Misie  Algonquin przygotowały piernikowe ludziki oraz śliczne aniołki, które ozdobią ich choinki. Będzie to niezwykła pamiątka na ich domowych choinkach;)

Pozostańmy chwilę przy temacie choinek. W przedszkolu w Algonquin został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą choinkę! Wszystkie prace były wspaniałe, dlatego … pierwsze miejsce uzyskali wszyscy uczestnicy! Brawo;) Milusińscy zostali nagrodzeni świątecznymi elfikami. Gratulujemy wspaniałych pomysłów dzieciom i rodzicom.

Co jeszcze ciekawego w grudniu…. ? Przyszła Pani Zima na koniku białym spotkały ją dzieci, pięknie powitały. Tak, tak! to już zima, choć jej jeszcze nie czujemy…. nie narzekajmy, ona nas jeszcze poszczypie w uszy i nosy!

Kończymy powoli rok 2019, rok ważny dla Wyspy Dzieci, bo w tym roku obchodziliśmy 10 lat istnienia. Już  od 10 lat Wyspa Dzieci opiekuje się waszymi pociechami dając im opiekę, wiedzę, pierwsze przyjaźnie, niezapomniane przygody. Życzymy kolejnych wielu, wielu lat tak niezykłej działalności naszej kochanej Wyspie….

A teraz przed nami nowy 2020 rok…!