Ho, ho, ho! Jest zimowo!

“Święty Mikołaj nocą wędruje, w okna zagląda i nasłuchuje…” śpiewają w tym miesiącu nasze przedszkolaki. Wiele radości sprawiła im pierwsza wizyta Mikołaja. 6 grudnia obchodziliśmy bowiem Mikołajki.

Święty w czerwonym kubraczku pojawił się w każdej placówce (Schiller Park/ Northbrook). Spotkał się z radosnymi maluchami, którzy witali go śpiewem i uściskami. Każdemu milusińskiemu wręczył słodki upominek. Przyniósł też wspaniałe prezenty do naszych sal – klocki, lalki, przybory plastyczne czy zabawki. Później dzieci w Schiller Park bawiły się na świątecznej zabawie muzyczno-tanecznej. Nie zabrakło saneczkowych powozów, rzucania śnieżek i wspólnego kolędowania.

Równie wesoło było w Northbrook, gdzie oprócz Mikołaja, małych podopiecznych odwiedziła także Pani Zima. Nie straszyła jednak mrozem, ale zachęcała do zabawy w białym puchu. Przedszkolaki, w bardzo dobrym, bo świątecznym nastroju, ubrały potem choinkę mając nadzieję na rychły powrót Mikołaja. A ten miły gość pojawi się u nas już wkrótce.

Pora zaprosić więc wszystkich na przedstawienia jasełkowe i rodzinne, Wyspowe świętowanie!