Dzień Pluszowego Misia w Wyspie Dzieci River Grove.

„Miś jest mały i puchaty

Miś jest fajny i kudłaty

Miś jest gruby jak ta kula

Misia zawsze się przytula.”

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W Wyspie Dzieci – River Grove, w tym roku obchodzimy go troszkę szybciej. Ponieważ w następnym tygodniu będziemy świętować Thanksgiving, dlatego postanowiliśmy ze Pluszowy Miś odwiedzi naszych przedszkolakow 19 listopada. Jak co roku Święto Pluszowego Misia jest obchodzone bardzo szczególnie. W tym dniu wszystkie przedszkolaki mogly przyprowadzic do naszej Wyspy swoje pluszowe Misiaczki. Kazda mlodsza grupa została zaproszona do wspólnej zabawy w misiowej krainie, ktora powstala w glownym korytarzu naszego przedszkola. Dzieci poznaly historię święta, wysluchaly bajki o pluszowym niedzwiadku, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w roznych zabawach . 

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu i radości. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas. 

Już dziś z niecierpliwością wszyscy oczekujemy na kolejne Święto Pluszowego Misia.