Dbajmy o przyrodę!

Pod takim hasłem odbywały się w Schiller Park zajęcia w ostatnim pełnym tygodniu kwietnia. Nasze przedszkolaki uczyły się bowiem podstaw ekologii i dbania o środowisko naturalne.

Misie wyklejały globus, poznając oceany i kontynenty. Udały się także na wielkie sprzątanie, porządkując przedszkolne trawniki i grządki. Maluchy przyrzekły, że zawsze będą przyjaciółmi trzeciej od słońca planety. Podróżnicy także uczyli się zielonych zachowań, przyjaznych Ziemi. Do prac plastycznych w tym tygodniu mali podopieczni używali produktów użytku wtórnego i makulatury. W taki sposób powstały m.in. piękne kwiaty i kolorowe rybki. Odkrywcy również świętowali Earth Day. Dowiedzieli się, co oznaczają 3 magiczne literki R – Reduce, Reuse, Recycle, co to są zmiany klimatyczne i dlaczego należy zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych. Uczniowie Kindergarten segregowali też śmieci i wyklejali balony masą papierową, robiąc z nich oryginalne globusy.

Zanim na dobre pożegnamy kwiecień, zachęcamy jeszcze do odwiedzenia świątecznej galerii z Northbrook, gdy naszą placówkę odwiedził Wielkanocny Zajączek.