Z wizytą w Chinach – Wyspa Dzieci w Algonquin

Przedszkolaki w Algonquin wybrały się w fascynującą podróż do Państwa Środka, czyli Chin. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o życiu w tym kraju, poznały kulturę i tradycję Chin.

Pani Beatka z grupy Misie opowiada o Chinach

Maluchy miały okazję uczestniczyć w zbiorach ryżu, poźniej próbowały też jeść prawdziwymi pałeczkami, co nie było łatwym wyzwaniem. Oczywiście w Chinach nie mogło zabraknąć uroczych misiów panda. Nasi milusińscy zamienili się w pandy i razem zatańczyli taniec pand.

Grupa Krasnale jako misie panda

Oczywiście nie mogło zabraknąć tradycyjnych chińskich tańców pod okiem naszego istruktora. Dzieci z dużym zaangażowaniem wzięły udział w chińskich tańcach.

Pani Madzia z grupy Misie prowadzi chińskie tańce

Obowiązkowym elementem wizyty w Chinach było testowanie chińskiej herbatki. Dzieci miały okazję spróbować trzech rodzaji herbaty- czarnej, zielonej i czerwonej. Naszym maluchom najbardziej zasmakowała herbatka czerwona.

Testowanie chińskiej herbaty przez grupę Tropicieli i Odkrywców

Na koniec swojej podróży po Chinach przedszkolaki miały bardzo ważne zadanie – zbudować Mur Chiński. W tej ważnej budowie wzieło udział całe przedszkole! Każdy miał okazję dołożyć swoją cegiełkę przy budowie ogromnego muru!

Przedszkolaki budują Mur Chiński

Wizyta w Chinach była niezwykłą przygodą. Zapraszamy do galerii zdjęć!