Smerfy i Krasnale w świecie bajek i baśni – Wyspa Dzieci w Algonquin

“Jeśli chcesz, aby Twoje dzieci były inteligentne czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne- czytaj im więcej bajek” – Albert Einstain

Czytanie bajek ma ogromny wpływ na rozwój dziecka. Czytając naszemu maluchowi uruchamiamy jego wyobraźnię, co jest niezwykle istotne!

W naszym przedszkolu czytamy bardzo dużo bajek. Każdego dnia dzieci mają okazję wysłuchać jakiejś niezwykłej historii. Nauczycielki z grupy Smerfy oraz Krasnale na Wyspie Dzieci w Algonquin postanowiły zaprezentować swoim podopiecznym kilka bajek w formie przedstawień. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym teatrze. Miały okazję zobaczyć kilka znanych każdemu przedszkolakowi bajek i baśni.

Maluchy miały okazję obejrzeć “Królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków”, “Czerwonego Kapturka”, “Kopciuszka”, “Kota w butach”. Poznały też historię o “Trzech świnkach” oraz “Brzydkim kaczątku”. Na koniec przedszkolaki przeniosły się do zimowego świata “Krainy Lodu”. To był niezwykle emocjonujący czas dla naszych malusińskich!