O zawodach, zielonej trawce i wiosennym kiermaszu

Co w trawie piszczy? – badały Krasnale w Hanover Park. Mali badacze bardzo dokładnie zbadali wiosenną, zieloną trawkę. Znaleźli tam różności co niemiara – pracowite mróweczki, koniki polne, żuczki, a nad trawą dostrzegli kolorowe motylki. Natomiast Misiom udało się znaleźć na trawie biedroneczkę. Misie dokładnie policzyły ile biedroneczka ma kropeczek, a ma ich bardzo dużo! A teraz biedronczeko leć do nieba i przynieś nam kawałek… czegoś pysznego;)

Krasnale w Algonquin zastanawiały się kim chcą zostać         w przyszłości. Pomysłów było wiele…a, że każdy lubi jeść, zamienili się w zawodowych kucharzy i razem ze swoimi paniami przygotowywali pyszne deserki. Mniam, mniam! Przyjrzeli się też z bliska pracy lekarza. Wszyscy zgodnie przyznali, że  jest to bardzo potrzebny zawód, Jest tyle interesujących  i potrzebnych zawodów… dobrze, że nasi milusińscy mają jeszcze czas, aby zdecydować się kim zostaną, kiedy dorosną.

O zawodach uczyły się także najmłodsze przedszkolaki          w Algonquin – Bąbelki. Poznali między innymi zawód lekarza, strażaka, policjanta, budowniczego. Przebierali się wspaniałe stroje, a także czytali różne książeczki o zawodach. Była to bardzo interesująca lekcja!

Tymczasem grupa Misie rozpoczęła przygotowania do Wielkanocy. Dzieci poznały wspaniałą tradycję dekorowania jajek wielkanocnych, kolorowali także wielkanocnego króilka. Maluchy bawiły się też w ogrodników i zasiali w swojej klasie prawdziwą rzeżuchę.

W przedszkolu w Algonquin odbył się wiosenny kiermasz. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję wykonać piękne wielkanocne palemki. Była to też wspaniała okazja do zrobienia sobie zdjęcia z zajączkiem, który kicał wśród przybyłych na kiermasz gości.