O Święcie Dziękczynienia i zimowych zapasach

Święto Dziękczynienia jest świetem kiedy dziękujemy za wszystko co posiadamy. Dzieci uczyły się w jaki sposób mogą wyrażać wdzęczność oraz poznały magiczną wartość słowa “dziękuję”. W ten szczególny dzień w czasie uroczystych uczt, które odbyły się w przedszkolu, dziękowaliśmy za wszystko co posiadamy, także za nasze wspaniałe przedszkole, gdzie możemy tak dużo się dowiedzieć oraz poznać wspaniałe koleżanki i kolegów.

W Hanover Park przedszkolaki przypłynęły na ucztę wspaniałym statkiem wykonanym    przez nich samych. Dzieci przebrane w Indian i Pielgrzymów wspólnie zasiedli do uroczystej uczty. Wszystkim bardzo smakował indyk, pyszne ziemiaczki i kukurydza. Na deser przedszkolaki jadły pyszne ciasto! Mnim, mniam! Ale to nie wszystko. Światecznych pyszności mogli spróbować także rodzice. Każdy rodzic mógł skosztować pysznego dyniowego ciasta przygotowanego przez nauczycielki. Dziękujemy!

Uroczyste obchody Święta Dziękczynienia odbyły się także w Algonquin. Przedszkolaki w pięknych strojach oglądneły teatrzyk przedsztawiający historię Święta Dziękczynienia, a później przy akompaniamecie pięknych piosenek o wdzięczności granych przez jedną z nauczycielek, zjadły pyszny obiad i deser!

 

Zima tuż, tuż…. dlatego musimy się do niej dobrze przygotować!  Jak dobrze to zrobić uczyły się Krasnale w Algonquin. Po tej lekcji milusińscy na pewno mają przygotowany ciepły szalik i wełniane rękawiczki niezbędne podczas zimy.  Krasnalki wiedzą też jak mogą pomóc zwierzętom podczas srogiej zimy. Maluchy przygotowały karmnik, aby pomóc ptaszkom przetrwać tę ciężką porę roku, zrobiły też ciepłe mieszkanka dla niedźwiadka i jeżyka, które ten ciężki dla nich czas wolą przespać. Dzieci nauczyły się zasad dokarmiania zwierząt zimą, także i my dorośli pamiętajmy, że dokarmianie zwierząt powinno odbywać się tylko porą zimową… dlaczego? Bo gdybyśmy przyzwyczaili je do całorocznego dokarmiania to zmniejszylibyśmy ich samodzielność, co mogłoby mieć bardzo złe skutki.

Zapasy zimowe już zrobione! Pani Zima jest nam nie groźna, więc przeciwnie- z  niecierpliwością czekamy na nią. Miesiąc grudzień przyniesie nam wiele ciekawych wydarzeń- Mikołajki, spotkanie wigilijne, jasełka przygotowane przez naszych przedszkolaków… nie możemy się doczekać!