O Dniu Ziemi i o paradzie z okazji 3 Maja

Dzień Ziemi to najbardziej ekologiczne święto na świecie. Przedszkolaki w Algonquin uczyły się jak mogą pomóc Matce Ziemi. Maluchy sprzątały swoją kochaną planetę, uczyły się segregować śmieci, wykonały ekologiczne drzewko oraz inne wspaniałe prace. Przedszkolaki złożyły też obietnicę Matce Ziemi, że będą o nią bać.
Szanujmy Ziemię, bo mamy ją tylko jedną!  Wspaniałą lekcję dla przedszkolaków w Algonquin dała pani z biblioteki.  Opowiedziała jak możemy dbać o planetę oraz przeczytała książeczkę o sprzątaniu świata. Dziękujemy!

Planecie Ziemi pomagały także Misie w Hanover Park, które wybrały się posprzątać świat. Maluchy zebrały śmieci w okolicach przedszkola. Worki z zebranymi i posegregowanymi odpadami dzieci wraz ze swoimi nauczycielkami złożyły w wyznaczonym do tego miejscu. Warto uczyć się odpowiedniej  postawy ekologicznej już od małego. Smerfy w Hanover Park postanowiły w jeszcze inny sposób pomóc naszej plenecie. Aby uczynić Ziemię jeszcze piękniejszą, zasiali trawkę, która dzięki wiosennemu deszczykowi niedługo przyozdobi jeszcze bardziej okolice naszego kochanego przedszkola. Smerfom pomagały także Misie.

W ostatnich dniach obchodziliśmy bardzo ważne dla wszystkich Polaków święto – Święto 3 Maja. Przedszkolaki rozmawiały o patriotyźmie, o symbolach narodowych i o znaczeniu znajomości języka polskiego.  Maluchy poznały “Legendę o Smoku Wawelskim”, “Syrence Warszawskiej”, a także poznały postać Jana Pawła II. Mimo, że nie mieszkamy w Polsce, wszyscy przyznaliśmy zgodnie, że Polska jest dla nas bardzo ważna.

W przedszkolu odbyłą się parada Konstytucji 3 Maja. Maluchy z całej Wyspy Dzieci ubrane w piękne biało- czerwone w ten dzień w sposób szczególny cieszyły się ze swoich polskich korzeni. Idąc w trzeciomajowej paradzie, machając biało- czerwonymi flagami z dumą śpiewali “Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem”.