O Dniu Dziecka i o żalu i radości w jednym, czyli o Graduacji!

W tym miesiącu obchodziliśmy wyjątkowy dzień- Dzień Dziecka. Dzień Dziecka na Wyspie Dzieci tak naprawdę nasi milusińscy obchodzą codziennie, gdyż w naszym przedszkolu jest atrakcji co niemiara i zawsze najważniejsze są właśnie nasze kochane dzieciaczki.

Dzień Dziecka świętowały w sposób wyjątkowy przedszkolaki w Algonquin. W tym dniu odwiedził ich specjalny gość – magik Andrew, który pokazał naszym milusińskim wiele sztuczek, które wywołały ogrom uśmiech na twarzach maluchów. Nasze przedszkolaczki miały okazję razem z magikiem wyczarować nawet prawdziwego królika! I to jeszcze nie wszystko! Maluchy mogła nawet pogłaskać milutkich gości. Na tym nie zakończył się ten wyjątkowy dzień, później dzieci miały okazję poskakać w dmuchanym domku, a na koniec zjedli pyszne pączki … mniam, mniam! Każdy przedszkolaczek dostał w prezencie piękną, polską książeczkę. Ten dzień zapewne zostanie na długo w pamięci maluchów.

Dzień Dziecka świętowały także przedszkolaki w Hanover Park. W ten dzień z twarzy maluchów nawet na chwilę nie schodził uśmiech. Była moc zabawy w dmuchanym zamku, a potem na ochłodę pyszne lody, którymi degustowali się na świeżym powietrzu. Było pięknie, wesoło i kolorowo – o co zadbały nasze kochane nauczycielki! Przedszkolaki także otrzymały piękne, kolorowe książeczki.

Czerwiec to także czas pożegnań. “Żegnaj przedszkole, witaj szkoło” pojawiło się na ustach Bystrzaków, Odkrywców i Podróżników w Hanover Park, którzy kończyli w tym roku przygodę z przedszkolem. Przedszkolaki wraz z swoimi nauczycielkami przygotowały wspaniałe występy na które zaprosiły swoich bliskich. Uśmiechy, a także łzy wzruszeń pojawiły się na policzkach rodziców, którzy byli  bardzo dumni ze swoich pociech. Po części artystycznej, odbyła się część oficjalna, czyli wręczenie dyplomów. Mali studenci ubrani w togi z dumą odbierali z rąk nauczycielek i dyrekcji pamiątkowe dyplomy.

Żal i radość w jednym – tak to właśnie graduacja. Troszkę nam smutno, że musimy się pożegnać, ale przed nami nowa przygoda, która nazywa się SZKOŁA. “Chociaż bardzo was lubimy, dzisiaj żegnać się musimy, nowa szkoła na was czeka, a narazie słońce, rzeka…” – takie słowa skierowali do grupy Tropicieli w Alganquin, młodsze koleżanki i koledzy wręczając im kwiaty i pamiątkowe prezenty. Grupa Tropicieli przygotowała bardzo ciekawy występ pt. “Żegnaj przedszkole, witaj szkoło!”. Wspaniałe piosenki i wierszyki przygotowane przez dzieci bardzo wzruszyły całą publiczność. Po rozdaniu dyplomów, maluchy zaprosiły swoich bliskich do klasy na poczęstunek.

Życzymy wam powodzenia!

A teraz przed nami nadejście lata i  WAKACJE! Hurraaaa… Niech żyją wakacje, niech życje pole las!