Nowinki z Northbrook

Luty powoli dobiega końca – przyszedł więc czas na podsumowanie tego pełnego wrażeń i imprez miesiąca.

20180208_081835Rozpoczęliśmy oczywiście od przygotowań do Radiotonu na rzecz Fundacji Dar Serce. Dzieci ze wszystkich grup malowały serduszka i tworzyły małe arcydzieła. Rodzice mogli później nabyć je – a zebrane w ten sposób datki zasiliły konto Fundacji. Szczególnym powodzeniem wśród najmłodszych cieszyły się serca z ziarenkami, gdyżw ten sposób nasi milusińscy uczyli się także opieki nad ptakami w okresie zimowym. Nasi podopieczni i ich Rodzice bardzo hojnie i licznie wsparli akcję pomocy chorym dzieciom za co piękni20180214_093652e dziękujemy. Możemy być naprawdę dumni!

Później przyszła pora na zabawę walentynkową. Były oczywiście wesołe tańce, gry ruchowe i  piękne projekty plastyczne. Walentynkami obdarowani zostali nie tylko przyjaciele, nauczyciele i Rodzice, ale nawet nasza droga Pani Monika Nawrot. Mali uczniowie licznie wzięli także udział w konkursie na najpiękniej ozdobione serce. Orgyinalne prace zdobiły nasze przedszkole i długo mogliśmy je podziwiać. Gratulujemy pomysłowości i talentu wszystkim uczestnikom!

20180216_110303W duchu miłości i przyjaźni nasze przedszkolaki udały się na cyrkowe przedstawienie, w którym zresztą same wzięły udział. Pojawił się radosny klaun, były skoki przez obręcze, akrobacje, chodzenie po linie, magiczne sztuki i bańki mydlane. Można było nabyć nie tylko bilety, ale także przekąski! Spektakl wszystkim bardzo się podobał i na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Warto też wspomnieć, że nawet nasze najmłodsze Misiaczki robiły kolorowe dekoracje i bawiły się z klaunem.

Na zakończenie wybraliśmy się natomiast w kosmos. Poznaliśmy planety układu20180221_111234 słonecznego, czytaliśmy książki, malowaliśmy rakiety i kosmitów. Odgrywaliśmy nawet scenki rodzajowe z astronautą. Teraz na pewno dobrze będziemy pamiętać kolejność i nazwy planet.

Luty był wspaniałym miesiącem. Teraz z radością czekamy na marzec!