Muzycznie, a także patriotycznie…

“Pan listopad gra na basie

Dylu,dylu bum

Na jesiennym graniu zna się

Trawką dotknął strun”  …

Jesienna muzyczka wesoło rozbrzmiewała na całej Wyspie Dzieci. Przedszkolaki grały na różnych instrumentach, próbując nawet naśladować na nich odgłosy jesiennego deszczyku i wiatru. Krasnalki z Hanover Park śpiewały swoje ulubione piosenki przy akompaniamencie gitary i pianina. Było bardzo wesoło!

Wspaniałą lekcję muzyki dla milusińskich w Algonquin przeprowadziła jedna z nauczycielek.  Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wyglądają skrzypce i gitara oraz jakie wydają dźwięki. Zabawa w “Jaka to melodia?”była ogromną frajdą dla dzieci. Mogły z dźwięku skrzypiec odgadnąć tytuły swoich ulubionych piosenek!  Zdolni muzykanci bez problemu poradzili sobie z zadaniem, a w nagrodę mogli obejrzeć teatrzyk przygotowany przez grupę Krasnali pt. “Kraina melodii”. Była to wspaniała bajka z morałem, pokazująca, jak smutny byłby świat bez muzyki. My jednak nie musimy się martwić, bo możemy być pewni, że na Wyspie Dzieci muzyki nigdy nie zabraknie. Dziękujemy za wspaniałą lekcję!

Mieliśmy lekcję muzyki, a teraz czas na krótką lekcję historii! 100lecie niepodleglości Polski zdarza się tylko raz… o tak ważnym wydarzeniu nie sposób nie mówić w naszym przedszkolu. “Jesteśmy Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś kochał także ją i ty”- słowa tej piosenki rozbrzmiewały w każdej sali w placówce w Algonquin.  Setne urodziny  to wspaniałe, niepowtarzalne  urodziny, dlatego przedszkolaki przygotowały wspaniałe prezenty dla Polski. W ten dzień ubrały biało-czerwone stroje,  wykonały dużą flagę Polski, a także nauczyły się wierszyka “Polak mały”. Wielkie brawa za tak patriotyczną postawę maluchów!