„Elegancja, szyk i klasa wszędzie” w Hanover Park

Tak, tak, to Francja moi mili. Czy wyście już tam byli?”

Bonjour France!????

W tym tygodniu Grupa MISIE zaprosiła wszystkie przedszkolaki na wycieczkę do Francji. Każdy dzień obfitował w wiele atrakcji i niespodzianek, związanych z tym krajem.

* Vive la France

Dowiedzieliśmy się o tradycjach, kulturze i życiu we Francji. Poznaliśmy podstawowe zwroty w języku francuskim. Nauczyliśmy się również piosenki pt. „Panie Janie” w oryginalnej wersji językowej.????????????

* Paryski Dzień Mody????????????????????????

Paryż uznawany jest za światową stolicę mody. Niespodzianką w tym dniu okazał się … pokaz mody francuskiej. Nasze przedszkolaki poradziły sobie doskonale w rolach modelek i modeli.

Przysmaki kuchni francuskiej????????????????

To był jeden z najsmaczniejszych dni. Nie jedliśmy tego dnia żab ???? ani ślimaków????, ale za to każdy mógł skosztować pysznych croissantów ????, magdalenek i serów????. Pani Kasia ????????i Pani Ewelinka ????????upiekły francuską bagietkę????, którą serwowały z dżemikiem. Bon Appetit!

* W Świecie Francuskiej Bajki????

Z Francji pochodzi jedna z najbardziej znanych bajek – „Czerwony Kapturek”  („Le Petit Chaperon Rouge”). Bardzo dziękujemy właścicielce Wyspy Dzieci, Pani Monice Nawrot za przeczytanie naszym przedszkolakom tej bajeczki w oryginalnej wersji językowej. Na zakończenie bajkowego spotkania zaśpiewaliśmy wspólnie z naszym gościem francuską piosenkę „Panie Janie”????????????.

* Au revoir France!????

W ciągu całego tygodnia Francja gościła w każdej sali naszego przedszkola. Ostatni dzień był dniem wspomnień, wspólnych zabaw, zajęć i projektów.