Dzień Ziemniaka – Krasnale i Smerfy – Wyspa Dzieci w Algonquin

Ziemniaczek, ziemniaczek ma brązowy fraczek,

Wszyscy go lubimy, więc dziś jego święto obchodzimy!

Krasnale i Smerfy na Wyspie Dzieci w Algonquin obchodziły dziś DZIEŃ ZIEMNIAKA! Maluchy najpierw wybrały się na tradycyjne kopanki, gdzie udało im się nazbierać cały kosz kartofelków. Przedszkolaki wraz z swoimi Paniami długo zastanawiały się “Co by zrobić z ziemniaczków?” Wybór był duży : pyszne puree, ziemniaczki z masełkiem, frytki, a może placki ziemniaczane ? Najbardziej maluchom spodobał się pomysł wspólnego ogniska, gdzie maluchy z swoimi paniami przygotowały pyszne pieczone ziemniaczki. Mniam, mniam – były przepyszne!

Po zjedzeniu pysznych ziemniaczków nadszedł czas na zabawę – oczywiście zabawę z ZIEMNIAKIEM! Było rzucanie ziemniakiem do celu, wyścigi z ziemniakiem na łyżce. Zabawy było co niemiara! Później maluchy zrobiły portret PANA ZIEMNIAKA oraz pamiątkowe zdjęcie z tak lubianym przez dzieciaczki – KARTOFELKIEM!;)

Ten dzień pełen wrażeń na długo pozostanie w pamięci naszych maluszków , a niedługo w naszym przedszkolu kolejne święto pysznego , zdrowego warzywa… jakiego ? … Zobaczycie wkrótce!