Dzień dyni na Wyspie Dzieci w Algonquin- październik 2020

Miesiąc październik każdemu z nas kojarzy się z dynią! W tym miesiącu obchodzimy tez Dzień dyni. Maluchy w każdej grupie wiekowej poznawały walory tego zdrowego warzywa.

Przedszkolaki z każdej grupy wykonały swoją grupową dynie. Pomysły dzieci i ich pań były niesamowite, Póżniej maluchy wybrały się na wystawę jesiennych, halloweenowych dyń, aby oglądnąć prace swoich kolegów i koleżanek. Z okazji dnia dyni maluchy miały okazję zjeść w przedszkolu pyszną zupę włąsnie z dyni! Panie opowiedziały swoim podopiecznym jak robi się taką pyszną zupkę, pokazały jak wyciąga się miąsz z dyni, który później służy do przygotowania zupki. Oczywiści dowiedziały się także o ważnej roli pestek !

Grupa Odkrywców dowiedziała się skąd pochodzi tradycja obchodzenia Halloween , poznali też historię dyniowych latarni. Poznali piosenkę o dyni, czytali ksiązki, wykonywali piękne projekty, grali w dyniowe kręgle, bawili się w robienie mumii z papieru toaletowego oraz grali w scavenger hunt!

Grupa Smerfy w tym dniu zamieniła się w kucharzy. Maluchy razem ze swoimi paniami zrobiła pyszne mufinki z dyni, które później ze smakiem zjadł każdy Smerfik. Były pyszne! Także malutkie Misie obchodziły dzień dyni. Maluchy zrobiły z plasteliny dynie, słuchały dyniowej opowieści Kopciuszku – stąd też ich wspaniały pomysł na dynie karocę. Maluchy także przeliczały dynię oraz wykonywały wspaniałe, dyniowe projekty.