Bal Halloweenowy, konkurs na piękną dynię i moc innych atrakcji….

Każdy przedszkolak wie, że należy jeść warzywa, bo to dobre jest i na zdrowie i na siłę też! Milusińscy w Alganquin mieli okazję spróbować pysznego soku z marchewki przygotowanego przez swoje panie. Mniam, mniam!- same witaminki. Podczas Dnia Marchewki  maluchy miały okazję poznać też inne warzywa oglądając inscenizacje wiersza  “Na straganie”. Tymczasem Misie wykazały się dużym sprytem i zręcznością wyciągając dużą rzepkę. Nie było to łatwym zadaniem, bo ta rzepka wyrosła jędrna i krzepka. Oj dobrze byłoby rzepkę schrupać z kawałkiem chlebka!

Rzepka oraz inne warzywa wylądowały w pysznej surówce przyrządzonej przez grupę Tropicieli. Nasze maluchy wiedzą co jest prawdziwym źródłem witamin!

Mimo, że jesień nie rozpieszcza nas już pogodą, my wciąż chętnie wybieramy się na jesienne spacerki, bo któż nie lubi oglądać pięknie zabarwionych na  czerwono, żółto, pomarańczowo drzew? Piękna jesień daje naszym maluchom inspirację do pięknych prac plastycznych. Takimi mogą pochwalić  się przedszkolaki w Northbrook.

My jesteśmy straszne stworki, bardzo groźne z nas upiorki.
Jeśli nie chcesz się nas bać,musisz nam cukierka dać! Każdemu dziecku miesiąc październik kojarzy się z Halloween i oczywiście pysznymi cukierkami! Także na Wyspie Dzieci przedszkolaki miały okazję brać udział w wspaniałym balu halloweenowym. W wesołych nastrojach przedszkolaki z Northbrook oglądały bajeczkę wystawioną przez panie nauczycielki, brały również udział w pokazie halloweenowych strojów oraz uczyły się piosenki o małej okrągłej dyni. Nie zabrakło także tańców i zabaw w rytmach jesiennych przedszkolnych przebojów! Także w Algonquin mieliśmy okazję zobaczyć całą plejadę halloweenowych kostiumów- pszczółki, jednorożce, super bohaterzy, urocze księżniczki, smoki – to tylko niektóre z wspaniałych przebrań naszych przedszkolaków. Maluchy pełne emocji tańczyły i śpiewały na balu, a później podzieliły się z swoimi kolegami i koleżankami pysznymi słodyczami.

Przedszkolaki w Algonquin wzięły udział w konkursie na najciekawiej ozdobioną dynię. Konkurs został już rozstrzygnięty! Wobec tak pięknych i kreatywnych prac jury mogło podjąć tylko jedną decyzję- wszystkie dynie zwyciężyły! Każda dynia była wyjątkowa. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe upominki, które wywołały na ich buziach duży uśmiech 😉 Gratulujemy wspaniałych pomysłów dzieciom i rodzicom!