“Biało czerwona dzielna i piękna,
Dumnie powiewa w polskich okienkach.”
Każdego roku 11 listopada Polacy na całym świecie obchodzą bardzo ważne święto – Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Także na Wyspie Dzieci w River Grove przedszkolaki obchodzą ten dzień. Uczymy dzieci patriotyzmu poprzez akademię przygotowaną przez grupę Wynalazców z wychowawcami Pani Ewą oraz Pani Joanną oraz przez propagowanie symboli polskich.
Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piękną piosenkę „Jaki piękny kraj”, która mówi o symbolach polskich oraz dumnie na koniec odśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego.
W tym roku na dużej mapie zaznaczyliśmy miasta z których pochodzą nauczyciele oraz rodzice przedszkolaków. Okazało się że najwięcej jest nas z południowej części Polski.








Dziękujemy rodzicom tych maluszków za to,że cały czas dbają o to aby utrzymać polskie korzenie. Chcą abyśmy uczyli ich dzieci i wnuków języka ojczystego. To dzięki Wam język polski w dalszym ciągu rozbrzmiewa poza granicami Polski. A bardzo często w przedszkolu mamy już dzieci, których rodzice urodzili się już tutaj w USA. Tym bardziej ogromne dla Was brawa 🙂



























































